Tugeva sõidu teinud Kangert tuli MM-il seitsmendaks ja teenis Tokyo olümpiapileti

Suurbritannias Yorkshire’is jätkuvatel maanteesõidu maailmameistrivõistlustel sai Tanel Kangert meeste temposõidus seitsmenda koha. Maailmameistriks krooniti austraallane Rohan Dennis.

54-kilomeetrise distantsi 58.67 minutiga läbinud Kangert oli esimeses vaheaajapunktis 14. ja tõusis tugeva soorituse abil teises vaheajapunktis viiendaks. Lõppkokkuvõttes kaotas 32-aastane eestlane esimeseks tulnud Dennisele 2.07,60, pronksmedalist jäi puudu 12,6 sekundit.

Kangerti selja taha jäid teiste seas mulluse MM-i pronksmedalist belglane Victor Campenaerts (11.; +2.49,52) ja tänavuse Hispaania velotuuri võitnud sloveen Primož Roglic (12.; +3.00,14).

Tänase tulemusega teenis Tanel Kangert ka pääsme Tokyo olümpiamängudele. Ühtlasi on seitsmenda koha näol tegemist Eesti ratturi parima MM-i tulemusega. Kangerti seni parim koht pärines 2012. aasta Valkenburgi MM-ilt, kus ta sai temposõidus 13. koha.

Rohan Dennise järel sai tänases eraldistardist sõidus teise koha 19-aastane belglane Remco Evenepoel (+1.08,93), pronksi võitis itaallane Filippo Ganna (+1.55,00).

Teisipäeval sõidetud naiste temposõidus krooniti maailmameistriks ameeriklanna Chloe Dygert, kes läbis 30,3-kilomeetrise distantsi 42.11,57 minutiga. Dygertile järgnesid hollandlannad Anna van der Breggen (+1.32,35) ja Annemiek van Vleuten (+1.52,66).