TTP Noortetuuril võidutsesid Kõiv ja Normak, parimad tüdrukud olid Klismete ja Pesor

21. – 23. augustini peetud TTP Noortetuuril pälvisid esikohad Glen Gregory Kõiv ja Magnus Normak. Parimad tüdrukud olid Laura Klismete ja Pauliine Pesor.

TTP Noortetuuril said osaleda kuni 12- ja kuni 14-aastased poisid ja tüdrukud. Esimesel kahel päeval sõideti grupisõidud, seejärel temposõit ja neljandal päeval taas grupisõit.

Kuni 14-aastaste ratturite konkurentsis võidutses 24-kilomeetrisel avaetapil Pirital Helvijs Kancers, edestades Sebastian Suppit ja Arvids Loginsi. Teisel, 42,7-kilomeetrisel etapil Kolgal jõudsid esikolmikusse Karel Gustav Rei, Logins ja Robert Sebastian Heinsar. 4,7-kilomeetrisel temposõidul olid kiireimad Kõiv, Kancers ja Georgs Tumins. Viimasel, 37,8-kilomeetrisel etapil Mannivalis olid parimad Kancers, Kõiv ja Logins.

Üldarvestuses pälvis esikoha Kõiv ajaga 2:58.49. Kancers kaotas eestlasele kuue sekundiga ning kolmanda koha teeninud Logins ühe minuti ja 42 sekundiga. Parima tüdrukuna lõpetas üldarvestuses 17. koha saanud Laura Klismete.

Kuni 12-aastaste ratturite konkurentsis pälvis 12-kilomeetrisel avaetapil Pirital võidu Magnus Normak, jättes selja taha Georg Salupuu ja Uku Järve. Teisel, 28,5-kilomeetrisel etapil Kolgal sai esikoha taas Normak. Teisena finišeeris Salupuu ja kolmandana Kaur Kannel. Temposõidus näitasid päeva kiiremaid aegu Normak, Salupuu ja Järv ning viimasel, 19,8-kilomeetrisel etapil Mannivalis näitas Normak, et talle tänavu vastaseid polnud. Teise koha sai Edvin Jürgen ja kolmanda Salupuu.

Kokkuvõttes teenis Normak üldvõidu ajaga 1:54.19. Teise koha pälvinud Salupuu kaotas talle 54 sekundiga ja kolmanda koha saanud Kannel ühe minuti ja 38 sekundiga. Parim tüdruk oli üldarvestuses 12. koha saanud Pauliine Pesor (+4.37).

Impression
X