TTP Noortetuuril võidutsesid Kõiv ja Normak, parimad tüdrukud olid Klismete ja Pesor

20220823_143205

21. – 23. augustini peetud TTP Noortetuuril pälvisid esikohad Glen Gregory Kõiv ja Magnus Normak. Parimad tüdrukud olid Laura Klismete ja Pauliine Pesor.

TTP Noortetuuril said osaleda kuni 12- ja kuni 14-aastased poisid ja tüdrukud. Esimesel kahel päeval sõideti grupisõidud, seejärel temposõit ja neljandal päeval taas grupisõit.

Kuni 14-aastaste ratturite konkurentsis võidutses 24-kilomeetrisel avaetapil Pirital Helvijs Kancers, edestades Sebastian Suppit ja Arvids Loginsi. Teisel, 42,7-kilomeetrisel etapil Kolgal jõudsid esikolmikusse Karel Gustav Rei, Logins ja Robert Sebastian Heinsar. 4,7-kilomeetrisel temposõidul olid kiireimad Kõiv, Kancers ja Georgs Tumins. Viimasel, 37,8-kilomeetrisel etapil Mannivalis olid parimad Kancers, Kõiv ja Logins.

Üldarvestuses pälvis esikoha Kõiv ajaga 2:58.49. Kancers kaotas eestlasele kuue sekundiga ning kolmanda koha teeninud Logins ühe minuti ja 42 sekundiga. Parima tüdrukuna lõpetas üldarvestuses 17. koha saanud Laura Klismete.

Kuni 12-aastaste ratturite konkurentsis pälvis 12-kilomeetrisel avaetapil Pirital võidu Magnus Normak, jättes selja taha Georg Salupuu ja Uku Järve. Teisel, 28,5-kilomeetrisel etapil Kolgal sai esikoha taas Normak. Teisena finišeeris Salupuu ja kolmandana Kaur Kannel. Temposõidus näitasid päeva kiiremaid aegu Normak, Salupuu ja Järv ning viimasel, 19,8-kilomeetrisel etapil Mannivalis näitas Normak, et talle tänavu vastaseid polnud. Teise koha sai Edvin Jürgen ja kolmanda Salupuu.

Kokkuvõttes teenis Normak üldvõidu ajaga 1:54.19. Teise koha pälvinud Salupuu kaotas talle 54 sekundiga ja kolmanda koha saanud Kannel ühe minuti ja 38 sekundiga. Parim tüdruk oli üldarvestuses 12. koha saanud Pauliine Pesor (+4.37).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X