Tšehhis jätkunud velotuuri mägiseimal etapil lõpetas Tasane viiendas kümnes

Tšehhis jätkunud 35. Gracia velotuuri (UCI 2.2) teisel etapil oli kavas mägiseim, 99,8-kilomeetrine etapp, mille võitis viiesest jooksikute grupist šveitslanna Linda Zanetti (UAE Development Team).

21-aastane Zanetti (2:52.09) edestas peale 1700 tõusumeetri ületamist liidrisärgis sõitnud poolatari Dominika Wlodarczyki (MAT Atom Deweloper Wroclaw), rootslannat Jenny Rissvedsi, hollandlannat Femke de Vriesi (GT Krush Rebellease) ja tiimikaaslast Yuliia Biriukovat (+0.03).

Velotuuril osaleb ka Eesti maanteeratturite koondis. Elina Tasane ja Liisa Ehrberg lõpetasid grupis, mis kaotas võitjale kahe minuti ja 44 sekundiga ning nad said vastavalt 46. ja 51. koha. Laura Lizette Sander jäi võitjast maha 13 minuti ja 58 sekundiga ning lõpetas 87. positsioonil. Elisabeth Ebras (UAE Development Team; +17.40), Kai Luigend (+17.40), Aidi Gerde Tuisk (+17.49) ja Kristel Sandra Soonik (+19.00) said vastavalt 107., 110., 113., ja 117. koha.

Kokkuvõttes jätkab esikohal avaetapil võidutsenud Wlodarczyk. Zanetti kerkis teisele positsioonile, jäädes poolatarist maha üheksa sekundiga ning Rissveds (+0.10) langes kolmandale positsioonile. Tasane (+3.23) jätkab võistlemist 44., Ehrberg (+3.23) 53., Sander (+15.42) 90., Ebras (+18.19) 103., Tuisk (+19.16) 106., Soonik (+21.42) 114. ja Luigend (+36.30) 125. kohal.

Laupäeval on velotuuril kavas kaks etappi. Hommikul sõidetakse täiesti sile 13,5 kilomeetri pikkune temposõit ning õhtul 68,5-kilomeetrine grupisõit.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum.