Trentinist sai esimene itaallane, kes võitis Le Samyni ühepäevasõidu

Matteo Trentin

Belgias toimunud ühepäevasõidu Le Samyni (UCI 1.1; 209 km) võitis esimese itaallasena Matteo Trentin (UAE Team Emirates). Markus Pajur (Team Arkea Samsic) sai 47. koha.

Trentin (4:49.29) kuulus kaheksamehelisse jooksikute gruppi ning alistas finišis prantslase Hugo Hofstetteri (Team Arkea Samsic) ja belglase Dries De Boundti (Alpecin-Fenix).

Itaallane näitab hooaja algul head minekut. Omloop Het Niewsbladil pälvis Trentin seitsmenda ja Kuurne – Brüssel – Kuurne ühepäevasõidul üheksanda koha.

Peagrupp jõudis finišisse vaid neli sekundit peale võitjat ning sellest oli kiireim norralane Rasmus Tiller (Uno-X Pro Cycling Team). Võistlustules oli ka viis eestlast. 47. koha saanud Pajur kaotas võitjale 27 sekundiga. Karl Patrick Lauk (Bingoal Pauwels Sauces WB; +8.05) sai 99. koha. Martin Laas (Bora-Hansgrohe), Rait Ärm (Equipe continentale Groupama-FDJ) ja Norman Vahtra (Go Sport – Roubaix Lille Metropole) tulemust kirja ei saanud.

Samanimelisel naiste ühepäevasõidul võitis grupifinišis esikoha 22-aastane taanlanna Emma Norsgaard (Movistar Team; 2:36.17), alistades itaallannad Chiara Consonni (Valcar – Travel & Service) ja Vittoria Guazzini (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope). Ainsa eestlannana startinud Mae Lang (Lviv Cycling Team women) finišisse ei jõudnud.