Trentin võttis Touril viieaastase vaheaja järel etapivõidu

IMG_1574

35-kraadises kuumuses sõidetud Prantsusmaa velotuuri 17. etapi võitis itaallane Matteo Trentin (Mitchelton-Scott), Tanel Kangert ja Rein Taaramäe lõpetasid peagrupis.

Trentin kuulus 33-mehelisse gruppi, kes sõitis teistelt varakult eest. Itaallane edestas finišis teise koha saanud Taani ratturit Kasper Asgreeni (Quick-Step) 37 sekundiga, kolmas oli belglane Greg van Avermaet (CCC; +0.41). Trentin võitis Touril etapi ka 2013. ja 2014. aastal, Mitchelton-Scott on tänavusel velotuuril noppinud neli etapivõitu.

Kokkuvõtet üritavad ratturid lõpetasid suures grupis itaallasest enam kui 20 minutit hiljem, gruppi kuulusid ka Tanel Kangert ja Rein Taaramäe.

Üldarvestuses seega muutusi ei toimunud ja Touri üldvõitja selgub järgmise kolme Alpides sõidetava etapiga. Julian Alaphilippe’i (Quick-Step) edu Geraint Thomase (Ineos) ees on 1.35, Steven Kruijswijk (Jumbo-Visma) kaotab kolmandana 1.47 ja prantslaste suurlootus Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) neljandana 1.50.

Tanel Kangert jätkab 31. kohal (+48.43), Rein Taaramäe on 50. (+1:13.47).

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X