Trekisprindi maailmameister kerkis Meistrite liigas kodupubliku toel esikohale

Mathilde Gros

Prantsusmaal Saint-Quentin-en-Yvelinesi velodroomil peetud UCI trekisõidu Meistrite liiga kolmandal etapil kerkis naiste sprindialade edetabelis esikohale valitsev maailmameister Mathilde Gros. Meeste kestvusalade pingereas vahetus samuti liider ning tabeli tipus jätkab šveitslane Claudio Imhof.

Naiste kestvusalade pingereas jätkab kolme etapi järel esikohal ameeriklanna Jennifer Valente ning meeste sprindialade edetabelis hollandlane Harrie Lavreysen.

Tuues välja üksikalade võitjad, siis naiste scratchis võidutses britt Sophie Lewis ning naiste väljalangemissõidus teist nädalat järjest tema kaasmaalanna Katie Archibald. Meeste scratchis pälvis hooaja esimese võidu hispaanlane Sebastian Mora ning väljalangemissõidus oli parim kanadalane Mathias Guillemette.

Meeste sprindis käis tasavägine heitlus Lavreyseni ja austraallase Matthew Richardsoni vahel, kui peale jäi siiski hollandlane. 23-aastane Richardson sai siiski revansi keirinis, kus ta jättis 11-kordse maailmameistri selja taha. Naiste keirini võitis hollandlanna Steffie van der Peet. Õhtu peategelane oli aga siiski kodupubliku lemmik Gros, kes näitas oma meistriklassi naiste sprindis, alistades Colombia ratturi Martha Bayona.

Trekisõidu Meistrite liiga lõpeb 2.-3. detsembril Inglismaal Londonis Lee Valley VeloParki trekil.

Foto: UCI Track Champions League

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X