Trekisprindi maailmameister ja olümpiavõitja võidutses ka Euroopa meistrivõistlustel

Šveitsis Grenchenis jätkuvatel trekisõidu Euroopa meistrivõistlustel krooniti meeste sprindis võitjaks valitsev maailmameister ja olümpiavõitja Harrie Lavreysen.

25-aastane hollandlane alistas sprindifinaalis poolaka Mateusz Rudyki. Pronksi sai kaela prantslane Rayan Helal, kes sai kolmanda koha sõitudes jagu Iisraeli trekiratturist Mikhail Yakovlevist.

Meeste omniumis võidutses prantslane Benjamin Thomas, kogudes nelja alaga 162 punkti. Hõbemedali teenis itaallane Simone Consonni (146) ja pronksi britt William Perrett (136).

Naiste 3 km individuaalses jälitussõidus pälvis esikoha sakslanna Franziska Brausse ajaga 3.20,101. See teeb keskmiseks kiiruseks 53,97 km/h. Teise koha sai britt Josie Knight ajaga 3.23,613 ja kolmanda koha sakslanna Mieke Kröger ajaga 3.24,895.

Ka 500 m paigalstardiga sõidus läks kuld Saksamaale, kui päeva kiireima aja sõitis välja Emma Hinze (32,947). Pjedestaalile pääsesid veel prantslanna Taky Marie Divine Kouame (33,390) ja hollandlanna Hetty van der Wouw (33,554).

Naiste sajaringilise (25 km) punktisõidu võitis norralanna Anita Yvonne Stenberg, kes kogus 56 punkti. EM-hõbeda sai kaela belglanna Shari Bossuyt (42) ja pronksi prantslanna Marie le Net (34). Võistluse keskmine kiirus oli 48,5 km/h.

Pühapäeval jagatakse EM-il välja viimased medalikomplektid. Võitjad selgitatakse meeste ja naiste keirinis ja madisonis.