Trekisõidu Meistrite liiga võitjateks krooniti Hinze, Lavreysen, Archibald ja Hoover

Trekisõidu Meistrite liiga sprindikategoorias võidutsesid sakslane Emma Hinze ja hollandlane Harrie Lavreysen. Vastupidavusalade parimateks krooniti brititar Katie Archibald ja ameeriklane Gavin Hoover.

Hinze elas seejuures reedel üle väga raske kukkumise ning kartis, et pole viimasteks sõitudeks valmis. Hirm oli asjatu, sest esikoht tuli sprindis siiski veenva eduga. Kuigi keirini võitis ukrainlanna Olena Starikova, siis edestas Hinze (128 punkti) kokkuvõttes kümne punktiga kaasmaalannat Lea Friedrichi ja 26 silmaga kanadalannat Kelsey Mitchelli.

Meeste sprindis ei saanud keegi taas vastu Lavreysenile. Keirinis kavaldasid sakslased küll hollandlase üle ja võidu teenis Stefan Botticher, kuid üldarvestuses sai esikoha 147 punkti kogunud Lavreysen. Botticher (133 p) pälvis teise ning leedulane Vasilijus Lendel ja venelane Mihhail Jakovlev (72) kolmanda koha.

Vastupidavusaladel teenis naiste scratchis esikoha jaapanlanna Yumi Kajihara ning väljalangemissõidus Archibald. Brititar teenis seejuures Meistrite liiga esikoha veenva eduga, kogudes 145 punkti hollandlanna Kristen Wildi 100 ja austraallanna Anette Edmondsoni 97 vastu.

Meeste scratchis ei saanud keegi vastu hollandlasele Roy Eeftingile. Väljalangemissõidus oli parim portugallane Iuri Leitao. Kokkuvõttes pälvis võidu aga 107 punktiga Hoover, edestades hispaanlast Sebastian Morat (102) ja uusmeremaalast Corbin Strongi (93).

Foto: UCI Track Champions League/Twitter

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X