Trekisõidu maailmameistrivõistluste avapäeval sündis uus maailmarekord

Prantsusmaal Roubaix linnas alanud trekisõidu maailmameistrivõistlustel krooniti naiskondlikus sprindis uue maailmarekordiga võitjateks Saksamaa ratturid.

Sakslannad Pauline Sophie Grabosch, Lea Sophie Friedrich ja Emma Hinze püstitasid naiskondlikus sprindisõidus uueks maailmarekordiks 46,064 sekundit. Varasem maailmarekord 46,551 püsis vaid 15 päeva. Selle sõitsid Šveitsis Grenchenis Euroopa meistrivõistlustel välja hollandlannad Shanne Braspennincx, Kyla Lamberink ja Hetty van de Wouv. MM-il teenis teise koha Venemaa ajaga 46,718 ja kolmanda Suurbritannia ajaga 48,059.

Meeskondlikus sprindis krooniti neljandat aastat järjest maailmameistriks Holland. Võiduajaks oli 41,979. Teise koha teenis Prantsusmaa (42,550) ja kolmanda Saksamaa (43,141).

Naiste scratchis pälvis esikoha itaallanna Martina Fidanza, edestades hollandlannat Maike van der Duini ja ameeriklannat Jennifer Valentet.

Neljapäeval on MM-il kavas meeste keirin, meeste scratch, meeskondlik jälitussõit, naiste väljalangemissõit, naiste sprindid kuni poolfinaalini ja naiskondlik jälitussõit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X