Trekisõidu Euroopa meistrivõistlused Valgevenes jäetakse ära

Allalaaditud fail

Euroopa Jalgrattaliit (UEC) teatas neljapäeval, et liidu juhatus on võtnud vastu otsuse jätta ära juunis Valgevenes toimuma pidanud Euroopa meistrivõistlused trekisõidus.

“Oleme hiljuti Valgevene Jalgrattaföderatsiooniga jälginud olukorda, mis on nüüd muutunud rahvusvaheliseks debatiks,” teatas UEC president Enrico Della Casa pressiteates. “Täna otsustasime juhatuse koosolekul jätta ära Minskis toimuma pidanud võistluse.”

Della Casa lisas, et liit otsib alternatiive, kuidas ligi 50-st alaliidust osalema pidanud ratturid ikkagi võistlustele lubada. Teisipäeval teatas Saksamaa alaliit, et ei osale Euroopa meistrivõistlustel, sest hindavad olukorda Valgevenes “väga kriitiliseks”.

Viiepäevased meistrivõistlused pidid plaanipäraselt Minskis algama 23. juunil. Minsk oleks esialgselt pidanud koos Riiaga võõrustama toimuvaid jäähoki maailmameistrivõistlusi, kuid kaotasid korraldusõiguse kuu alguses.

Valgevene võimud sundisid pühapäeval Ryanairi reisilennuki Minskis maanduma ning pidasid kinni pardal olnud ajakirjanik Raman Pratasevitši ja tema kaaslase. Valgevene vastu on kehtestatud mitmeid sanktsioone, sealhulgas keelas Eesti valitsus Valgevene lennufirmadel või sealt riigist väljuvatel õhusõidukitel Eesti territooriumile maanduda, siit õhku tõusta või Eesti õhuruumist üle lennata.

Allikas: https://sport.err.ee/1608227107/trekisoidu-euroopa-meistrivoistlused-valgevenes-jaetakse-ara

Foto: https://www.facebook.com/piritaelu/photos/trekiv%C3%B5istlus-pirita-velodroomil/10157766563449067/

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X