Treeningul autoga kokku sõitnud Dumoulin murdis randmeluu

E-lqrzlXsAEo6bP

Jumbo-Visma rattur Tom Dumoulin põrkas treeningul kokku pööret sooritava autoga, murdis randmeluu ning on sunnitud seetõttu hooaja pooleli jätma. 

Tokyo olümpiamängudel temposõidus hõbemedali pälvinud Dumoulin vaatas üle oktoobris sõidetavat Tour de Dumoulini rada, kui õnnetus juhtus. Maailmameistrivõistlusteks valmistuva hollandlase hooaeg jäi nüüd eriti lühikeseks, kuna vahepeal pidas ta juba niigi viiekuulise pausi rattaspordist.

“See on suur pettumus,” avaldas Dumoulin. “Mu hooaeg on läbi. Kahju, sest ma just tõusin maailma tippu tagasi. Ka treeningul tundsin end väga väga hästi. Minus oli palju enesekindlust ja ma oleksin võinud sel kuul häid tulemusi teha.”

Aasta algul teatas Dumoulin, et teeb rattaspordiga lõpparve, ent leidis siis juunis taas kire ja astus karussellile tagasi. 30-aastane Dumoulin naasis Šveitsi velotuuril, kus ta tegi meeskonnakaaslaste jaoks head tööd, võitis seejärel Hollandi meistri tiitli temposõidus, mis oli järjekorras juba neljas. Peale Tokyo olümpiamängude hõbeda võitmist teatas Dumoulin, et jätkab profispordiga.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X