Tõusvas joones sõitnud Lõiv pälvis maastikusõidu EM-il 11. koha, Mõttus 28.

824767h6783t27

Šveitsis Monte Tamaros toimunud maastikusõidu Euroopa meistrivõistlustel pälvis Janika Lõiv 11. ja Mari-Liis Mõttus 28. koha. Kuldmedali võitis valitsev maailmameister Pauline Ferrand-Prevot.

Numbri viis alt esireast startinud Lõiv langes esimesel ringil võistlejaterivi keskele, umbes 20. positsioonile. Seejärel hakkas eestlanna kohti parandama ning kolmanda ringi lõpuks oli valitsev Eesti meister jõudnud 13. kohale. Finišisse jõudis Lõiv 11. kohal, kaotades võitjale nelja minuti ja üheksa sekundiga.

“Viimane nädal on mu jaoks üpris raske olnud. Peale Mm-i ei ole keha väga hästi taastunud, raske oli end sõidu ajal käima saada ja viimased kolm ringi olid krambid. Sõitsin keskpärase enda sõitu, midagi nuriseda ei saa, aga midagi üleliia head ka ei olnud,” ütles Lõiv finiši järel. “Rada oli äge ja sai nauditud vähemalt .Ei olnud nii suur agoonia, vähemalt oli hästi põnev rada.”

Võistlejaterivi lõpust alustanud Mõttus tegi seevastu väga hea stardi ning tõusis esimese ringiga Lõivu selja taha, seejärel loovutas ta veidi kohti ning poolel distantsil jätkas 24. positsioonil. Neljandal ringil läks Mõttusel tagarehv katki ning finišisse jõutis eestlanna 28. kohal.

Euroopa meistriks krooniti nädal aega tagasi samuti MM-il võidutsenud prantslanna Pauline Ferrand-Prevot, kes läbis viieringilise võistluse ajaga 1:13.23. Teise koha pälvis hollandlanna Anne Terpstra (+0.40) ja kolmanda ukrainlanna Jana Belomoina (+0.55).

Enne võistlust: Lõiv pälvis mullu EM-il üheksanda koha. Tänavu on samm edasi astutud, mida näitasid kõrged kohad (10. ja 15.) Nove Mestos sõidetud MK-etapil. Paraku ei õnnestunud eestlannal eelmisel nädalavahetusel sõidetud MM nii nagu ta lootnuks, kuigi 20. koht oli Lõivu karjääri parim tulemus. Seda enam on ta motiveeritud Euroopa meistrivõistlustel.

Esimest aastat eliitratturite seltskonnas sõitev Mari-Liis Mõttus pälvis MK-etappidel 62. ja 52. koha ning Austrias Leogangis sõidetud MM-il lõpetas neiu 40. positsioonil.

Allikas: sport.err.ee

Foto:Janika Lõiv Autor/allikas: Zubiko Photography

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X