Tourist loobunud Kangert: mõru maitset pole, aga tunnen, et midagi on puudu

kanks

Eesti ratturid kahjuks tänavu Tour de France’il ei osale. Tuurist loobunud Tanel Kangert jätkab valmistumist oktoobrikuiseks Giro d’Italiaks.

Kangert otsustas kümme päeva tagasi jätta Tour de France’il startimata, kuna peale Dauphine velotuuri ei läinud enesetunne paremaks.

“Ma üritasin olla pragmaatik, aga võib-olla olin seda liialt ja oleksin pidanud rohkem treenerit kuulama, kes kinnitas, et kõik on korras ja mul on peale Dauphine’ velotuuri piisavalt aega taastumiseks. Täna ma olen taastunud, tunne on hea. Võib-olla see oligi tema pikk-pikk plaan, mida ma ei osanud siin kümme päeva tagasi näha või uskuda sellesse. Ma ei saa öelda, et mul on kuidagi mõru maitse suus, kui ma Touri vaatan või sellele mõtlen, aga siiski ma tunnen, et midagi on natuke puudu,” rääkis Kangert intervjuus ERR-ile.

Andorras üksi treeninglaagrit jätkanud Kangert sihib nüüd 4. oktoobril algavat Giro d’Italiat. “Seal on kolm eraldistarti, mis on oluliselt põnevam kui üks eraldistart Tour de France’i eelviimasel etapil,” jätkas Kangert. “Juba see motiveerib mind. Mul on väga hea eraldistardivarustus, ma olen eraldistardirattaga mõned korrad treeninud pluss Giro võib olla mulle ilma poolest sobivam kui Tour de France harilikult. 35-40 kraadi leitsakut ei ole viimastel aastatel mulle selline meelepärane olnud ja ma arvan, et sügisene itaalia on sobivam ja esimesel kahel nädalal on neid sobivaid etappe kuhjaga, kus etapivõitu püüda sooviks.”

Giro d’Italia alguseks on Tanel Kangertil sõidetud juba üle 30 000-nde kilomeetri. “Mina olen Tour de France’iga alati oma suurtuuridele joone alla saanud, siis on mul ma arvan 27-28 000 kilomeetrit maksimaalselt jalgades. Täna ma olen olukorras, kus oktoobris tuleb alustada sellise kilometraažiga, millega ma üldjuhul tavaliselt hooaega lõpetan,” jätkas Kangert. “Ma ei tea, kas see saab olema faktor. Võib-olla olen ma üliökonoomne, aga samas on ka võimalus, et olen võib-olla liiga palju mahtu teinud enne kolmenädalast tuuri.”

Enne Itaalia velotuuri stardib Kangert veel nädalapikkusel Tirreno-Adriaticol. Kes võidab aga tänavuse Tour de France’i? “Äärmiselt raske on ennustada just seetõttu, et võidusõitjad on saanud väga vähe võidu sõita. Minu suurim hirm oli kaks nädalat tagasi see, et mis juhtub, kui ma peale kümmet päeva ei jaksa üldse enam sõita või ei jaksa voodist väljagi tulla. Väga ennustamatu. Ma arvan, et näeme palju üllatusi,” rääkis Kangert. “Siin võivad kokkuvõtteseisud pea peale pöörduda paari päevaga. Seal võib saada sellise väsimuse üleöö, et ei jõua enam ja võib-olla tuleb kaotust isegi 20-30 minutit ühe etapiga. Sellist olukorda ma arvan, et me ei näe, kus esimesed kümme meest on esimesest viimase etapini kokkuvõttes 20 minuti sees. Ma arvan, et saab olema väga põnev Tour ja kindlasti ootamatusi täis.”

Allikas: https://sport.err.ee/1129071/tourist-loobunud-kangert-moru-maitset-pole-aga-tunnen-et-midagi-on-puudu

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X