Touri võitja edestas maineka auhinna pälvimisel Hamiltoni ja Kane’i

Pühapäeval tunnustas Suurbritannia peaminister Birminghamis Tour de France’i võitnud Geraint Thomast BBC spordiaasta silmapaistvama isiku tiitliga.

Thomas hääletati parimaks rahvahääletuse tulemusel, kus rattur edestas viiendat korda vormel-1 maailmameistriks kroonitud Lewis Hamiltoni ja Inglismaa jalgpallikoondise kaptenit Harry Kane’i.

Viimase seitsme aasta jooksul on Briti rattur pakkunud Suurbritaania elanikele Prantsusmaa velotuuri võites rõõmu koguni kuuel korral. Maineka auhinna võitis Walesist pärit sportlane viimati 2009. aastal, kui võitjaks krooniti jalpallur Ryan Giggs.

“Ma olen väga õnnelik, et leidsin tee rattaspordi juurde. Ma läksin tegelikult kohalikku ujulasse ujuma, aga lõpuks olin ratta seljas,” ütles Thomas. “Ratturina keskendun ma alati endale. Kahtlemata tahavad inimesed mind näha võitmas, aga kuuldes lugusid näiteks Tyson Furyst ja Billy Mongerist, siis ma saan aru, et tähtis ei ole ainult võit, vaid ühtlasi ma ka inspireerin inimesi läbi oma tegevuse.”

Suurbritannia silmapaistvamaks treeneriks valiti Gareth Southgate, kelle juhendamisel jõudis Inglismaa jalgpallikoondis suvel peetud MM-finaalturniiril poolfinaali.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X