Touri auhinnarahad: Team Ineos riisus koore, Taaramäe klubi tabeli lõpus

667572h9bfdt63

Tour de France’il teenis kõige rohkem auhinnaraha mõistagi üldvõitja Egan Bernali tööandja Team Ineos, kelle pangakonto paisus ligi 800 000 euro võrra.

Individuaalselt andis suurima panus 22-aastane Kolumbia rattur, kes tõi tiimile üle 520 000 euro. Bernal sai preemiat üldvõidu, parima noorratturi ja kaks päeva kollase liidrisärgi kandmise eest, vahendab Marathon100.com.

Auhinnarahade osas on käärid tugevast üldvõitja poole kaldu. Näiteks meeskondlikult teiseks tulnud Team Jumbo-Visma teenis peaaegu neli korda vähem ehk pisut üle 203 000 euro. Kolmanda koha hõivas 190 000 euroga Deceuninck-QuickStep.

Etapivõit tõi Touril sisse 11 000 eurot ja päev kollases liidrisärgis 500 eurot. Tanel Kangerti tööandja EF Education First ja Rein Taaramäe koduklubi Team Total Direct Energie ühegi märkimisväärse saavutuseni ei jõudnud ning seega jäi ka nende teenistus tagasihoidlikuks. EF Education First teenis 41 710 ja tabelis viimaseks jäänud Team Total Direct Energie 17 760 eurot.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X