Tour of Flandersi võitsid Van der Poel ja Longo Borghini

Aasta teisel monumendil, Tour of Flandersil pälvis meeste seas rekordilise kolmanda võidu 45-kilomeetrise soolosõidu järel Mathieu van der Poel (Alpecin – Deceuninck), naistest oli parim teist korda Itaalia meister Elisa Longo Borghini (Lidl – Trek). Ainsa eestlasena võistlustules olnud Aidi Gerde Tuisk (Coop – Repsol) tulemust kirja ei saanud.

Valitsev maailmameister Van der Poel ründas Koppenbergi tõusul ning võitis lõpuks ühe minuti ja kahe sekundiga itaallase Luca Mozzato (Arkea – B&B Hotels) ja sakslase Nils Politti (UAE Team Emirates) ees. Van der Poel on varem Tour of Flandersi võitnud 2020. ja 2022. aastal. Kolm Tour of Flandersi võitu on pälvinud aja jooksul veel belglased Achiel Buysse, Eric Leman, Johan Museeuw, Tom Boonen, itaallane Fiorenzo Magni ja šveitslane Fabian Cancellara.

Naiste võistlusel pandi jõuvahekorrad lõplikult paika viimasel, Patebergi tõusul, kus itaallanna Longo Borghini koos poolatari Katarzyna Niewiadomaga (Canyon//SRAM Racing) sõitsid järgi veidi varem üksi rünnanud hollandlannale Shirin van Anrooijle (Lidl – Trek). Ühiselt sõideti finišini, kus 163-kilomeetrise võistluse järel pälvis oma teise Tour of Flandersi võidu Longo Borghini. Niewiadoma sai teise ja van Anrooij kolmanda koha.

Ainsa eestlasena oli Tour of Flandersil stardis Aidi Gerde Tuisk, kes tulemust kirja ei saanud. „Ilm oli raske, aga kihvt ikka. Algul läksid jooksikud eest, siis oli veidi rahulikum, ent kui linna ja tõusudeni jõudsime, läks väga suureks kihutamiseks,“ ütles Tuisk võistluse järel. „Jaksasin oma osa kenasti ära teha.“

Päev varem Hollandis peetud ühepäevasõidul Volta NXT Classic (UCI 1.1; 190,8 km) ei saanud Madis Mihkels (Intermarche – Wanty) samuti tulemust kirja, kuna rehv purunes täpselt sellel hetkel, kui tiimi auto oli läinud jooksikutele järele. „Sain lõpuks küll neutraalabiautost varujooksu, kuid selleks ajaks olin ammu autodekolonnist väljas ja millegi pärast ei aidanud neutraalabiauto sinna enam järele ka,“ ütles Mihkels.

Võistluse võitis belglane Timo Kielich (Alpecin-Deceuninck; 4:31.53), edestades hollandlast Pascal Eenkhoorni (Lotto Dstny; +0.02) ja sakslast Henri Uhligi (Alpecin – Deceuninck; +0.07). Mihkelsi meeskonnakaaslane Francesco Busatto sai neljanda koha.

Foto: Ronde van Vlaanderen

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X