Tour of Estoniale lisandub uus etapp

TOE2018_TarmoHaud00

Selleaastane Tour of Estonia ehk Eestimaa velotuur tuleb vaatemängulise uuendusega: esmakordselt pärast 2013. aastat avab tuuri Tallinna linnatänavatel sõidetav proloog.

23.–25. mail peetav UCI 2.1 kategooria profiratturite velotuur toob stardijoonele 15 meeskonda üle 100 ratturiga. Praeguse seisuga on enda osalemist kinnitanud ka kaks pro-kontinentaalmeeskonda, sealhulgas Mihkel Räime koduklubi Israel Cycling Academy. Mõistagi on kohal Eesti koondis. Lõplik nimekiri starti tulevatest tiimidest ja ratturitest on selge mai keskpaigaks.

Tänavuse tuuri teeb eriliseks neljapäeva, 23. mai õhtul Tallinna lauluväljaku ümbruses sõidetav 3,7-kilomeetrine proloog. Nagu eespool öeldud, oli proloog viimati Tour of Estonia kavas 2013. aastal, mil toimus esimene Eestimaa velotuur.

„Ratturite kohapealt on lisanduv avaetapp kindlasti huvitav, sest proloogi rada on väga mitmekesine: on kiire ja sirge lõik, järsk tõus, samuti on hoogsaid laskumisi ning osavust nõudvaid kurve. Pealtvaataja seisukohalt on proloog hästi vaadatav, seda näiteks nii tõusul kui ka lauluväljaku territooriumil,“ ütles Tour of Estonia peakorraldaja Indrek Kelk.

Kindlasti lisab proloog vürtsi kogu Tour of Estonia käigule. „Eks üks proloogi programmi lülitamise põhjus ongi, et see garanteerib aktiivsema võidusõidu järgnevatel etappidel. Teise etapi stardis on selged vahed sees, mis tähendab, et tagant tulijatel tuleb hakata vahesid tagasi sõitma ja liidrimeeskonnal liidrisärki kaitsma,“ sõnas Kelk.

Tour of Estonia teine etapp on traditsiooniline Tallinn-Tartu GP (tänavu 187 km). Velotuur lõppeb laupäeval, kui Taaralinnas kihutatakse haarav Tartu GP (173 km). Nagu tavaks saanud, toimub Tartu GP 9,6 km pikkusel ringil, mille sisse mahuvad ka kurikuulsad Jakobi ja Vanemuise tõusud.

Vaata Tour of Estonia programmi ja rajaskeeme SIIT.

Rattanädalavahetus kulmineerub Eesti maanteerattahooaja tippsündmuse 38. Tartu Rattaralliga, mille starti ootavad korraldajad ligi 4000 ratturit. Laupäeval kavas olevatele lasteüritustele on oodata vähemalt 3500 last.

Soodsaim registreerimine 38. Tartu Rattarallile lõppeb 26. aprillil. Registreerimine SIIN.

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X