Tour of Estonial võidutses taanlane Rasmus Bögh Wallin, Norman Vahtra kokkuvõttes kolmas

Tour of Estonia teine etapp sõideti sel aastal, nagu ka eelmisel aastal, 10,3 km pikkusel linnaringil, mida profiratturid läbisid 16 korda (164,8 km). Viimasel ringil pani enda tugevuse maksma taanlane Rasmus Bögh Wallin, millega ta kindlustas endale nii etapi- kui kogu velotuuri võidu.

Võistluse käigus said mitu korda eest ära erinevad suuremad jooksikutegrupid ning ka viimasele ringile läks ees 12-liikmeline grupp. Sellelt grupilt omakorda sai otsustavalt viimasel linnaringil umbes kolm kilomeetrit enne lõppu eest ära teist etappi kokkuvõtte neljandalt kohalt alustanud Rasmus Bögh Wallin (Restaurant Suri – Carl Ras). Lõpufiniši ületaski Wallin uhkes üksinduses 17-sekundilise vahega jälitajate ees.

“Täna oli hea päev! Minu meeskonnakaaslased kaitsesid mind tuule eest ja mul oli võimalik hiljem see rünnak teha – seega väga hea päev meie jaoks,” ütles laupäevane võidumees pressikonverentsil.

Teisel etapil pälvis teise koha võitja meeskonnakaaslane Mathias Alexander Larsen, kes alistas napilt kolmanda koha saanud Maloja Pushbikersi ratturi Matias Malmbergi. “Sellisel ringil oli raske sõitu kontrollida. Enamus aega suutsime seda teha, aga lõpuks, kui minema läks viimane suur jooksikute grupp, siis liider meiega kaasa kahjuks ei saanud. Ma proovisin võtta olukorrast maksimumi, aga loomulikult ei ole me meeskonnana tulemusega rahul, kui me alustame päeva kollase särgiga, aga lõpetame ilma selleta,” sõnas kokkuvõttes teise koha saanud Malmberg.

Parima eestlasena sai Tartu GP etapil viienda koha Aaron Aus (Tartu2024). Üldarvestuses sai parima koha Eesti koondist esindanud Norman Vahtra, kes lõpetas velotuuri kolmandana. “Ma olen väga rahul, et me suutsime enda taktika peale suruda ja sõidu raskeks teha ning liidri raskesse olukorda panna, aga kahetised tunded on, sest lõpus jäi realiseerimisest puudu. Mängisin natuke pokkerit seal, sest ei saanud igale rünnakule reageerida ning kahjuks sai üks mees lõpuks eest ära ja kuna taga jäi passimiseks siis nii see sõit tehtud saigi,” kinnitas Vahtra.

Võistkondlikus arvestuses saavutas esikoha velotuuri võitja meeskond Restaurant Suri – Carl Ras, mägedekuninga tiitli suutis endale jätta hollandlane Roy Eefting (Maloja Pushbikers) ja punktide arvestuses võitis samuti Rasmus Bögh Wallin.

Pühapäeval toimub 42. Tartu Rattaralli, kuhu on starti oodata üle 3000 ratturi. Teiste hulgas on stardis ka paljud tuurist osa võtnud tiimid, näiteks Eesti, Läti ja Rootsi rahvuskoondise sõitjad jt.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum.