Tour of Estonial stardib viis varasemat tuuri võitjat

Tour of Estonia

Reedel, 24. mail algab profiratturite velotuur Tour of Estonia. Stardijoonele on tulemas viis meest, kes varasemalt tuuri võitnud, nende seas neli eestlast.

Kokku asub starti 17 tiimi, kelle seas on kaks Eesti- ja kaks profitiimi. Eelmise aasta võitja, Rasmus Bögh Wallin on tänavusel tuuril Norra profiklubi Uno-X Mobility ridades. „Muidugi on Rasmus eelmise aasta tuuri võitjana meie jaoks väga olulisel kohal. Küll aga on meil nimekirjas veel mehi, kelle peale kaarte mängida. Kõik sõltub sellest, milline saab olema sõidu käik,“ selgitab Uno-X Mobility spordidirektor Max Emil Körner.

Tour of Estonia 2019. aasta võitja Mihkel Räim ning 2015. aasta võitja Martin Laas esindavad tänavu oma koduklubi Ferei Quick-Panda Podium Mongolia Team. Räim leiab, et nende šansid tuuril on pigem head. “Kuigi meil on stardis vaid viis meest, siis sellegipoolest meid maha kanda ja alahinnata ei saa. Kõik meist teavad tuuri väga hästi, eriti Tartu päeva.“

Ta selgitab, et tiimis kindlat liidrit pole ja see sõltub pigem esimese päeva võistluskäigust. „Kui peaks tulema grupifiniš, siis meil on Martin Laasi näol väga hea kaart välja käia“.

Eesti koondises on kaks tuuri varasemat võitjat: Karl Patrick Lauk (2017 ja 2021) ning Gert Jõeäär (2013). Eesti koondise spordidirektor Alo Jakini sõnul on eelnevad aastad näidanud, et ka Norman Vahtrale sobib tuur hästi ning ka Rait Ärm tundub heas hoos olevat.

„Kindlat liidrit pole veel öelda, aga eesmärk ei saa olla kehvem kui võit nii üldarvestuses kui etappidel,” ütleb Jakin. Samuti lisab ta, et tänavu on meeskonnas Karl Kurits, Markus Mäeuibo ja Virgo Mitt, kes kõik esimest aastat meeste klassis.

Võidusõdul on kaks etappi: 24. mail Tallinn-Tartu (196,4 km) ning 25. mail Tartu Grand Prix (164,8 km).

Tour of Estonia programmiga saab tutvuda SIIN.

 Foto autor: Kiur Kaasik

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X