Tour of Estonia üllatab Tartus uue rajaga, ERR näitab otsepilti

188423384_4494678453889950_4135652176512237235_n

Sel reedel ja laupäeval toimub kahepäevane profiratturite velotuur Tour of Estonia (UCI 2.1). Kavas on etapp Tallinnast Tartusse ning uhiuue rajaga üllatab Tartu Grand Prix. Velotuurile saab kaasa elada ERR-i spordiportaali otseülekannete vahendusel.

Ampler Development Teami spordidirektor Jaan Kirsipuu rääkis võistluse kodulehe vahendusel, et tuuri üldkokkuvõtet arvestades on parimad kaardid soomlasel Antti Jussi Juntunenil, kuid leiab, et esimesel etapil võib midagi saavutada ka Joonas Kurits.

“Teine päev pole ka nüüd teab mis raske, aga kindlasti on trass väga tehniline. Munakivi tõus on tavalisest ikkagi raskem ja kohe tuleb munaka laskumine ja siis jälle Vanemuise tõus otsa,” nentis Kirsipuu.

Eesti koondise peafavoriit on Bora–Hansgrohe profitiimis pedalleeriv Martin Laas. “Eks kõik oleneb sellest, kuidas läheb esimene etapp ja vastavalt sellele saame kaarte ümber mängida. Teine päev saab olema päris raske, aga näiteks Peeter Pruusile, kes esindab suvel Eestit olümpial maanteerattasõidus, peaks selline munakivisõit hästi sobima,” sõnas Eesti koondise esindaja Alo Jakin.

Favoriit on mõistagi 2019. aastal tuuri üldvõidu võtnud Mihkel Räim. “Muidu on tunne päris okei, kuid Alpes Isere tuuril olid mõned ebameeldivad seigad, mis sundisid mind katkestama. See probleem on aga suhteliselt kergesti lahendatav – ma vähemalt loodan nii,” selgitas Räim.

Tartu etapi osas on Räim entusiastlik ja nendib, et uued finišid on huvitavad ja ta on ammu juba midagi sellist oodanud. “Ma arvan, et mida raskem tuur, seda parem meie meeskonnal, kuid teine päev saab väga raske olema. Lisaks headele jalgade tuleb säilitada ka kaine mõistus,” tõdes Räim.

“Meie eesmärk on võit. Kerge see kindlasti olema ei saa, aga madalat eesmärki me endale seadma ei hakka. Ma usun, et tuleb päris põnev madistamine Eesti koondisega. Lisaks tasub silm peal hoida konkurentidel Vosteri tiimist ja head jokkerid võivad olla ka brittidel Ribble’i tiimist,” nentis ta.

Tour of Estonia toimub 28. ja 29. mail ning pealtvaatajad ei ole kehtivate piirangute tõttu tänavusele velotuurile lubatud. Rahvas saab omadele kaasa elada otseülekannete vahendusel ERR-i spordiportaalis.

28.–29. mail peetav UCI 2.1 kategooria profiratturite velotuur toob stardijoonele 16 meeskonda üle saja ratturiga. Praeguse seisuga on enda osalemist kinnitanud üks pro-kontinentaalmeeskond, üheksa kontinentaalmeeskonda (sh ka Räime koduklubi Mazowsze–Serce Polski) ja kuus rahvuskoondist.

Allikas: sport.err.ee

Foto: 2019. aasta Tour of Estonia, Tartu GP Autor/allikas: Karli Sau

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X