Tour of Estonia tuleb mullusest konkurentsitihedam

FotoTarmoHaud

Järjekorras juba kuues Eestimaa velotuur ehk Tour of Estonia sõidetakse 25.–26. maini. UCI 2.1 kategooriaga profiratturite mõõduvõtu stardijoonele on tänavu oodata vähemalt 16 meeskonda üle 100 ratturiga.

Mullusega võrreldes on seekordsele tuurile tulemas viis tiimi enam, mis konkurentsi seisukohalt on ainult tervitatav. „Mida rohkem meeskondi, seda kõrgem on üldine tase ja seda tihedam on konkurents võidule,“ ütles võistluse direktor Indrek Kelk. Ülesantud tiimidest võib tugevamateks pidada ameeriklaste pro-kontinentaalmeeskonda Novo Nordisk ning kontinentaaltiimidest poolakate Huromit ja taanlaste Riwalit. Hollandlaste kontinentaalmeeskonnas Beat on starti tulemas ka eelmise aasta Eesti parimaks meesratturiks valitud Aksel Nõmmela. Kokku on praeguse seisuga nimekirjas üks pro-kontinentaalmeeskond, üheksa kontinentaaltiimi ning kuus rahvusmeeskonda.

Eesti koondise kandidaatidest on oma osalemishuvi kinnitanud tiitlikaitsja Karl Patrick Lauk, lisaks on Tour of Estonial startimise võimalusest üle mitmete aastate märku andnud Alo Jakin. Praeguse seisuga jäävad selleaastasest tuurist eemale Martin Laas ja Mihkel Räim, kellel on kohustused oma koduklubide ees startida Jaapani velotuuril. Eesti koondise lõplik koosseis selgub hiljemalt mai keskpaigaks.

Kui möödunud aastal oli Eestimaa velotuuri avaetapp Tallinn-Tartu GP koguni 211 km pikkune, siis tänavu on see 17 km võrra lühem. „Tallinn-Tartu GP-st jääb seekord välja Emumäe-Sadala ring, mis oli mullu kavas Kaareperes toimunud teetööde tõttu. Kuigi tegu on igati atraktiivse rajaosaga, siis sel aastal oleme sunnitud selle välja jätma, et UCI (Rahvusvaheline Jalgratturite Liit) soovil natuke etapi pikkust optimeerida,“ rääkis Kelk. Muudatus teeb Tallinn-Tartu-GP profiililt lihtsamaks, etappi kergendab ka asjaolu, et tänavu sõidavad ratturid kruusal eelmise aasta 5 km asemel umbes 800 meetrit.

Tartu GP vändatakse sama skeemi järgi nagu 2017. aastal ehk siis 9,6 km pikkust linnaringi koos kuulsate Jakobi ja Vanemuise tõusudega läbitakse 18 korral (kokku 173 km).

Rattafestivali kulminatsioon on Ida-Euroopa suurim maanteeratturite võidusõit ehk 37. Tartu Rattaralli. Laupäeval, 26. mail peetavatele rattaralli lasteüritustele on oodata kuni 4000 last ning päev hiljem sõidetavate põhidistantside (135 ja 56 km) stardijoonele ligikaudu 3500 ratturit.

Soodsam registreerimine 37. Tartu Rattarallile kestab 18. maini. Registreerimine siit: https://www.tartumaraton.ee/et/yritused/rattaralli/37/maraton/

Tour of Estonia 2018 treilerhttps://www.youtube.com/watch?v=i9LTie-TVJ8

Fotol 2017. aasta Tallinn-Tartu GP finiš, millest väljus võitjana Karl Patrick Lauk. Foto autor: Tarmo Haud

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X