Tour of Estonia proloogi võitis Poola rattur, Madis Mihkels parima eestlasena viies

IMC_9836

Eestis peetava UCI velotuuri Tour of Estonia 3,7-kilomeetrise proloogi võitis Poola rattur Marceli Boguslawski (HRE Mazowsze Serce Polski). Parima Eesti ratturina sai Madis Mihkels (Team Ampler – Tartu2024) viienda koha.

Boguslawski võiduajaks oli 5.14,88, millega ta edestas Austraalia rattureid Alexander Edmondsoni (Team BikeExchange – Jayco) ühe ja Kaden Grovesi (Team BikeExchange – Jayco) kahe sekundiga. Mihkels kaotas võitjale kaheksa sekundiga. Peeter Pruus (Eesti rahvuskoondis) sai kaheksanda (+0.10) koha ja esikümne lõpetas Oskar Nisu (Eesti rahvuskoondis; +0.10).

“Ma seda tulemust eraldi kirja ei paneks, et Eesti meestest kõige parem. Siin on ka teisi väga-väga kõvasid mehi,” lausus Mihkels ERR-ile. “Sõidu rikkusid natuke esimesel mereäärsel sirgel olevad autod, kelle turvatöötajad mulle kogemata ette lasid. Pidin pidurdama ja seejärel uuesti kiirendama. See röövis tõenäoliselt mõned sekundid. Järgneva kahe päeva jooksul loodan ühe etapivõidu kirja saada – see on peamine eesmärk.”

Reedel sõidavad ratturid 192,6 kilomeetrit Tallinnast Tartusse.

Loe lisa:
27.05 Delfi Sport FOTOD | Võimsa lõpuspurdi teinud Madis Mihkels jättis Tallinn-Tartu GP võidu kodulinna
27.05 ERR Sport Kangert: hea on näha, et võitis nii noor Eesti kutt
27.05 ERR Sport Mihkels: tiimi põhiplaan oli teha finiš minu peale
27.05 ERR Sport VIDEO | Mihkels sprintis kodusel Toomemäel võiduka lõpuni
27.05 ERR Sport Võimas lõpuspurt andis Mihkelsile Tour of Estonial etapivõidu
26.05 ERR Sport Tour of Estonia proloogi võitis Poola rattur, Madis Mihkels viies
26.05 Delfi Sport FOTOD | Tour of Estonia proloogi võitis poolakas, eestlaste parim oli Madis Mihkels