Tour of Estonia avaetapi võitis valgevenelane, Nõmmela 4.

508779h890ct28

Eestimaa velotuuri avaetapi, 200 km Tallinnast Tartu võitis grupifinišist Minsk Cycling Clubi rattur Yauheni Karaliok (4:30.18). Eesti parimana lõpetas Aksel Nõmmela (Beat Cycling Club) neljandal kohal.

Teise koha teenis poolakas Grzegorz Stepniak ja kolmanda taanlane Andreas Stokbro Nielsen.

Tour of Estonia avaetapil tegid otsusava rünnaku umbes 30 kilomeetrit enne lõppu Eesti 2017. aasta parim meesrattur Nõmmela, Eesti koondisest tiitlikaitsja Karl Patrick Lauk ja taanlane Andreas Lorentz Kron (Riwal Ceramicsspeed Cycling Team). Jooksikud püüti kinni kuus kilomeetrit enne lõppu ning poolteist kilomeetrit hiljem ründas üksinda Gert Jõeäär, kes võitis möödunud aastal soolosõidust teise etapi. See üritus aga ei kestnud kaua ja nii jõudiski peagrupp koos finišijooneni, kus näitas kiireimat jalga Karaliok.

Eestimaa velotuuri stardijoonel on läbi aegade nimekaim Eesti koondis koosseisus Rein Taaramäe, Alo Jakin, Karl Patrick Lauk, Risto Raid, Gert Jõeäär, Norman Vahtra ja Karl-Arnold Vendelin.

Laupäeval sõidetakse velotuuri teine ja ühtlasi viimane etapp Tartu linnaringidel. Möödunud aastal võitis Eestimaa velotuuri kodupubliku rõõmuks Karl Patrick Lauk.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X