Tour of Estonia avaetapi võitis prantslane, Mihkel Räim viies

640984h659ft27

Tour of Estonia esimese etapi (Tallinn – Tartu; 187) km võitis grupifinišis prantslane Rudy Barbier (Israel Cycling Academy; 4:23.49), kes edestas tšehh Daniel Baborit (Tufo – Pardus Prostejov) ja itaallast Andrea Peroni (Novo Nordisk).

Eilsel proloogil seitsmendaks tulnud 26-aastane Barbier sõitis kahel eelmisel hooajal AG2R La Mondiale profivõistkonna rivistuses ja talle on see hooaja teiseks võiduks pärast märtsikuist esikohta UCI 1.1 kategooria võidusõidul Cholet – Pays de la Loire.

Poolaka Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R) järel tuli parima eestlasena viiendaks Mihkel Räim (Israel Cycling Academy). Veel mahtus eestlastest kümne parema hulka kaheksandaks tulnud Peeter Pruus (Eesti koondis).

Velotuur lõppeb laupäeval Tartu GP-ga, kus läbitakse 173 km. ERR-i spordiportaali otseülekanne algab kell 14.10.

Enne sõitu:

Neljapäeval Tallinna lauluväljaku ümbruses sõidetud profiratturite velotuuri Tour of Estonia (UCI 2.1 kategooria) avaetapil näitas kiireimat aega Israel Cycling Academy meeskonna rattur Matthias Brändle.

Valitsev Austria temposõidu meister Brändle läbis vaheldusrikka iseloomuga 3,7-kilomeetrise raja ajaga viis minutit ja 26,14 sekundit, edestades teisena lõpetanud Maciej Paterskit (Poola, Wibatech Merx 7R) ja kolmanda koha saanud Peeter Pruusi (Eesti rahvuskoondis) vastavalt 9,08 ja 9,14 sekundiga.

Eestlastest jõudis veel esikümnesse Mihkel Räim (Israel Cycling Academy), kes lõpetas viiendana ja kaotas klubikaaslasele Brändlele 10,84 sekundiga.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X