Tour of Estonia avaetapi võitis itaallane Filippo Fortin

Screenshot 2023-05-26 at 16.46.49

Saksamaa meeskonna Maloja Pushbikers ridades pedaaliv Filippo Fortin võitis Tour of Estonia Tallinn-Tartu etapi. Teise koha sai eestlane Markus Pajur (Team Tartu2024) ja kolamandaks tuli võitja meeskonnakaaslane hollandlane Roy Eefting.

193,1 km pikkuse Tallinn-Tartu etappi eel ootasid enamus meeskonnad küljetuult ja närvilist sõitu, kuid lõpuks Tartusse jõudis siiski päris suur grupp koos ning võitja sai välja selgitatud alles Lossi tänava tõusul. Etapivõitja Fortin ütles peale finišit, et on enda ja meeskonna sooritusega väga rahul: “Küljetuult oli palju ning sõit oli närviline, kuid mina proovisin hoida ennast varjus ja ees mitte väga palju tööd teha.”

Ka rohelise särgi enda selga saanud Fortin lisas: “Tulin lõputõusule peale heal positsioonil ning sealt edasi oli ainult vaja tugevasti vändata.”

Fortini meeskonnakaaslane ja lõpuks kolmandaks tulnud Roy Eefting võitis mõlemad mäefinišid ja kannab laupäevasel etapil punast särki. “Homse etapi plaan on see, et läheme kindlasti kollast särki kaitsma,” kinnitas Fortin.

Esimesel etapil teise koha saanud Markus Pajur tundis ennast etapi esimeses pooles kehvasti. “Paar korda jäin tegelikult üldse tagumisse gruppi, aga minu õnneks jooksid grupid alati kokku ja lõpupoole oli tunne palju parem,” selgitas Pajur. “Finišitõusule ei tulnud ma tegelikult ideaalsel positioonil, kuid lõpuga ma tulin päris paljudest mööda.”

Pärast reedest  etappi on ka üldarvestuse paremusarvestuses sama järjestus nagu etapil ehk liidripositsiooni hoiab Filippo Fortin, teisel kohal on Pajur ning kolmas Eefting. Valge ehk parima noorratturi särgi sai enda selga leedukas Rokas Adomaitis(Tartu2024) ning parim meeskond oli Maloja Pushbikers.

Laupäevane programm algab Ladies Tour of Estoniaga (104,2 km) ning seejärel sõidetakse Tour of Estonia teine ja viimane etapp ehk Tartu GP (164,8 km). Pühapäeval toimub  42. Tartu Rattaralli, kus profiratturitega sõidab koos pea 3000 harrastajat. Valikus on 128, 60 ja 27 km distantsid.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X