Tour Down Underi proloogi võitis Bettiol, Laas säästis end järgmise etapi sprindifinišiks

IMG_3915

Austraalias alustati tänavust World Touri sarja 23. Santos Tour Down Underi velotuuriga. Teisipäeval sõideti Adelaide’i tänavatel 5,5-kilomeetrine proloog, mille võitis itaallane Alberto Bettiol (EF Education-EasyPost). Martin Laas (Astana Qasaqstan Team) sai 98. koha.

Bettioli võiduajaks mõõdeti kuus minutit ja 19 sekundit, mis teeb keskmiseks kiiruseks üle 52 km/h. Ta edestas ameeriklast Magnus Sheffieldi (Ineos Grenadiers) kaheksa ja taanlast Julius Johanseni (Intermarche – Circus – Wanty) kümne sekundiga.

Ainsa eestlasena velotuuril osalev Martin Laas kaotas võitjale 43 sekundiga, ent tõdes peale võistlust, et proloogi ajal alanud vihmasaju tõttu otsustas ta end hoida avaetapiks, mis loodetavasti lõpeb grupifinišiga. Kuna Laas on Austraalias oma meeskonna esisprinter, siis võib talle juba kolmapäeval avaneda võimalus hea tulemuse tegemiseks.

„Võtsin selles mõttes rahulikult, et liigselt riskima ei hakanud ja läksin kindla peale. Täna said esimesed neli-viis meest kuivaga startida, seejärel läks sadu iga minutiga järjest hullemaks. See tähendas, et püüda ei olnud midagi ja targem oli homseks sprindiks valmistuda,“ ütles Laas.

Kolmapäeval on velotuuril kavas 149,9-kilomeetrine etapp Tanunda lähiümbruses. Sõidetakse ringidel, kuhu jääb ka neljanda kategooria (4,5 km; 3,7 %) tõus Menglers Hill.

Naiste 7. Santos Tour Down Underi velotuuri (2.WWT) võitis kodupubliku rõõmuks 30-aastane austraallanna Grace Brown (FDJ-SUEZ; 8:03.29), edestades kaasmaalannat Amanda Spratti (Trek – Segafredo) kümne sekundiga. Kolmanda koha pälvis uusmeremaalanna Georgia Williams (EF Education-TIBCO-SVB; +0.19).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X