Tour de France’il võidutses teist etappi järjest Alpecin-Fenixi mees

Tour de France’i kolmanda, 182,9 km pikkuse Lorient-Pontivy etapi võitis belglane Tim Merlier (Alpecin-Fenix) ajaga 4:01.28. Sarja üldliider on endiselt Merlier’ tiimikaaslane Mathieu van der Poel.

Alpecin-Fenixi rattatiim noppis tuuri kolmandal etapil kaksikvõidu, sest Merlier’ järel ületas finišijoone teisena Jasper Philipsen. Kolmanda koha saavutas Bouhanni Nacer (Team Arkea Samsic).

Üsna lauge, aga kahe neljanda kategooria tõusuga rada nägi siiski palju raskeid ja kergemaid kukkumisi.

Viimasel kilomeetril sõitsid kokku ratta üle kontrolli kaotanud Caleb Ewan ja kolmekordne maailmameister Peter Sagan. Ewan sai kukkumises nii raskelt viga, et toimetati rajalt otse haiglasse.

Sõidu pidi katkestama ka Jack Haig, kes murdis kukkudes rangluu.

Raja keskpaigus sai kukkumises vigastada Walesi rattur Geraint Thomas, kes nihestas õlga ja arvatavasti vigastas ka rangluud.

Rajal toimus ka mitmeid kergemaid kukkumisi, näiteks Primož Roglic kukkus 10 km enne lõppu ning tõmbas endaga kaasa kolm meest. Peale terve vormisärgi saamist jätkas Roglic siiski sõitu, kuid raja lõppedes oli mehel kõndimisega siiski probleeme ning ta toimetati uuringuteks haiglasse.

Tour de France’i esikolmikusse kuuluvad kolme etapi järel Mathieu van der Poel, Julian Alaphilippe ja Richard Carapaz. Alaphilippe kaotab liidrile kaheksa sekundiga, Carapaz juba 31 sekundiga.

Teisipäeval sõidetakse tuuri neljas, 150,4 km pikkune lauge etapp.

Allikas: sport.err.ee

Foto: https://www.cyclingweekly.com/news/tim-merlier-dominates-crash-blighted-stage-three-of-tour-de-france-2021?fbclid=IwAR22JtbUlWfi24WktchZDgEI1_a53ZhIgesutFsdOcDyFlvXPo_gxrMtie4

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X