Tour de France’il peaksid startima nii Kangert kui ka Taaramäe

err

Meie jalgrattasõidu maanteeprofid tutvustasid teisipäeval oma võistluskalendreid ja plaane. Rein Taaramäe ja Tanel Kangert stardivad suure tõenäosusega Tour de France’il.

Nii Taaramäe kui ka Kangert taasalustavad hooaega augusti alguses, Taaramäe Mont Ventoux’ klassikul, Kangert Dauphine velotuuril. Ratturid on kodus võistlusteks valmistumisel kasutanud erinevaid lähenemisi.

“Mul ei ole olnud päris tavapärane treeningvarustus, ma ei saanud oma tiimi ametlikku ratast kaasa tuua, mul ei olnud võimsusemõõtjad, mul ei olnud tehnilisi abivahendeid taastumiseks,” lausus Kangert ERR-ile. “Selles mõttes täiesti selline treening nagu ma tegin 15-20 aastat tagasi spordiga alustades.”

Taaramäe: “Võib-olla, kui mõni sportlane ei ole saanud trenni teha või ei ole osanud sel ajal midagi ette võtta, siis ma olen käinud alpilaagrites, alpitubades mitmeid nädalaid ja teinud päris korralike treeningblokke ja puhkuseblokke.”

Kangert lendab juuli alguses oma Hispaania koju treenima, Taaramäe teeb koos klubiga Püreneedes kaasa kolmenädalase kõrgmäestikulaagri. Mõlemaid rattureid võib näha 29. augustil algaval Tour de France’il.

“Väga targalt peab treenima juulikuus,” ütles Kangert. “Tuleb simuleerida endale vajadusel kahenädalane võistlus ja ma ei näe, et sinna saab puhtalt treeningu pealt minna, tuleb ise endale tõesti võistlused välja mõelda.”

Taaramäe eelistaks Prantsusmaa velotuuri asemel startida Vueltal. “Tulemuse mõttes on mul Tour de France’i etapivõit puudu ja see on olnud ju kogu aeg unistus. Tulemuse poolest läheksin Tour de France’il üritama, aga see aasta oleks parem sõita Vueltat. Ma näen seal rohkem šansse ja ilmastikuolud on see aasta paremad, hilissügisel toimuv suurtuur tundub mõnusalt jahedalt ahvatlev.”

Kangert soovib hooaega jätkata vähemalt sama hea hooga, kus kevadel pooleli jäi. “Kui nüüd kõik jätkub nii nagu plaanis, siis muidugi tahan kohe alguses hoos olla ja vähemalt tulemuste poolest jätkata sealt, kus Paris-Nice’i kaheksanda kohaga lõppes. See oleks meeldiv, kui mulle antakse võimalus oma tulemust püüda, aga kas see juhtub, see on pigem kahtlane. ”

Lühikesele ajaperioodile mahutatud võistluskalender saab olema täiesti omapärane kogemus nii ratturitele kui kaasaelajatele. “Mina julgen täielikku tulevärki ennustada,”lausus Taaramäe. “Võib-olla vaatad kunagi tagantjärele, et kõige põnevam rattahooaeg üldse.”

Käesoleva hooajaga lõppevad mõlema ratturi klubilepingud. Kumbki neist aga tuleviku pärast üleliia ei muretse.

Allikas: https://sport.err.ee/1102776/tour-de-france-il-peaksid-startima-nii-kangert-kui-ka-taaramae

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X