Tour de France’il etapivõitu rünnanud Taaramäe saavutas kolmanda koha

Eesti rattur Rein Taaramäe (Direct Energie) saavutas Tour De France’i 158,5 kilomeetri pikkusel, esimesel Alpides sõidetud etapil kolmanda koha.

Taaramäe ja veel 20 ratturit sõitsid teistelt eest pärast etapi avatõusu ning suurendasid peatselt vahe kolmele minutile. 35 kilomeetrit enne etapi lõppu ründas eestlane ning haaras jälitajate ees 40-sekundilise edu, seejärel püüdis mehe aga kinni Quick-Stepi sõitja Julian Alaphilippe.

Viimasel tõusul läks prantslane Taaramäel eest ära ja hakkas jõudsalt edu suurendama, 17 kilomeetrit enne lõppu möödus eestlasest ka hispaanlane Ion Izagirre (Bahrain – Merida). Taaramäe võitles ennast aga tagasi ning püüdis ta kuus kilomeetrit enne finišit taas kinni, kuid finišikoridoris käis Izagirre jaks üle ning ta võttis Taaramäe ees teise koha.

Taaramäe kaotas finišis käesoleval Touril esimese prantslasena etapivõidu võtnud Alaphilippe’ile 1.40. Eestlase järel võttis neljanda koha suurepärast sõitu näidanud velotuuri üldliider Greg Van Avermaet (BMC). Kümnenda etapi järel kasvas belglase edu briti Geraint Thomase (Sky) ees 2.22-le, Alejandro Valverde (Movistar) kaotab üldarvestuses 3.10.

35. koha saanud Tanel Kangert tõusis kokkuvõttes 30. kohale (+13.09) ja Taaramäe 44. kohale (+24.03).

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X