Tour de France’i võitnud Egan Bernalile ennustatakse hiilgavat tulevikku

11d6f5d3c60f39fdf8-86969143

Rattaspordis on praegu kõige kuumem nimi äsja Tour de France’il ajalugu teinud Egan Bernal. Meeskonnakaaslaste hinnangul saab Bernalist lähiaastatel maailma üks kõigi aegade edukamaid rattureid.

Üks kõigi aegade noorimaid Tour de France’i võitjaid 22-aastane Egan Bernal sündis Kolumbias ligi 2600 meetri kõrgusel merepinnast ning alustas rattasõitu isa eeskujul juba viieaastaselt.

Esialgu hoopis maastikurattasõidule pühendunud andekas kolumblane sai juunioride MM-il kaela esmalt hõbedase ja aasta hiljem pronksise autasu.

Maastikukrossi kõrval hakkas Bernal üha enam silma jääma ka maanteesõidus ja 18-aastasena siirduski Kolumbia rattur võistlema Itaalia meeskonda.

Järgneva kahe aasta jooksul teenis Bernal silmapaistvaid tulemusi, mis ei jäänud märkamata ka Team Sky ehk praeguse Team Ineose juhtidel.

Kolumbia ratturile pakuti viieaastane leping, mis rattaspordimaailmas on äärmiselt haruldane. Seda, et Bernal on suure südamega talent, tunnistavad ka tema meeskonnakaaslased.

“Ta on väga perekeskne inimene. Tal on suur-suur süda,” lausus Luke Rowe. “Samal hetkel, kui temaga tutvusin, teadsin kohe, et temast saab staar.”

“Tema kui ratturi kohta ei olegi vaja palju rohkem öelda. Ta on fenomenaalne,” lisasa Gianni Moscon. “Ta sai just hakkama ühega suurimatest saavutustest spordis üldse. Ma arvan, et temast saab üks kõigi aegade suurimaid rattureid ajaloos.”

Bernal tõi Briti meeskonnale juba seitsmenda Tour de France’i võidu viimase kaheksa aasta jooksul. Sama tiimi ratturitest olid varem võitnud Geraint Thomas, Chris Froome ja Bradley Wiggins. Klubi juht Dave Brailsford usub, et see ei jää viimaseks ja hindab Bernali saavutatut kõrgelt.

“Tuleme järgmisel aastal tagasi ja üritame teha seda uuesti. Aga praegu ma arvan, et ta peab nautima seda hetke, pidutsema, tähistama ja siis aru saama, mida ta on saavutanud,” lausus Brailsford.

“See on midagi ajaloolist Kolumbia jaoks, see on midagi väga-väga tähtsat ja mul on väga hea meel, et aitasin tal seda saavutada.”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X