Tour de France’i võitja kogus suure pingutusega pea 400 000 eurot

Tunamullu Prantsusmaa velotuuri võitnud briti jalgrattur Geraint Thomas viibis heategevuslikel eesmärkidel kolme päeva jooksul 36 tundi sadulas ja aitas nii Briti terviseametile koguda 340 000 naela (ca 390 000 eurot).

33-aastane Thomas väntas oma garaažis iga päev alates kella poole kaheksast hommikuni kuni poole kaheksani õhtul. “Ilma liialdamata, kaks viimast tundi olid kõige raskemad, mida ma ratta seljas veetnud olen,” tunnistas Thomas. “Ma sain vaevu istuda.”

Ratturi pingutustest oli aga kasu, sest annetajad jagasid koroonaviiruse pandeemiaga võitlevale tervisametile omajagu raha. Thomas võrdles aga läbitud katsumust kaheksa või üheksa etapiga Tour de France’il, mis aga jaguneks enam kui nädala peale.

“Ma võtan nädala sellest taastumiseks,” lisas britt. “36 tundi kolme päeva jooksul sadulas – tavaolukorras tähendaks selline koormus suurt treeningnädalat. Teel olen kõige kauem sõitnud kaheksa tundi ja 20 minutit grupis ning koos kohvipeatusega.”

“Pukis olen olnud kõige rohkem kolm tundi ja selles on suur vahe, sest väljas on ka vaated ja allamäge sõit. Siin olen ma lihtsalt oma garaažis.”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X