Tour de France’i korraldajad avalikustasid naiste ja meeste velotuuri rajad 

9qAbwYYpiEcZzRC3we32ii-1920-80
2023. aasta meeste Tour de France soosib väga palju puhtaid ronijaid, kuivõrd kavas on vaid üks ülesmäge temposõit ning naiste Tour de France lõpeb Pau linnas 22-kilomeetrise eraldistardist sõiduga.
Kõige kuulsamad tõusud on 2023. aasta meeste Tour de France’il kindlasti Puy de Dome, Grand Colombier ja Co de la Loze. Kokku on järgmisel hooajal kavas neli mäefinišiga lõppevat etappi. Velotuur algab 1. juulil Baskimaalt, kus peetakse kaks etappi. Seejuures teine etapp on suurtuuri pikim, ent 209-kilomeetrine etapp on ühtasi ajaloo lühim pikim etapp. Kokku sõidavad ratturid 21 etapiga 3404 kilomeetrit ning sprintereid soosivaid päevi on kokku kaheksa. Jooksikuid võiks soosida neli keskmiste tõusudega etappi ning ronijaid kaheksa mägist etappi.
Naiste Tour de France algab 23. juulil ning kavas on kaheksa etappi kogupikkusega 956 kilomeetrit. Seitsmes etapp lõpeb seejuures ikoonilise Tourmalet’ tõusu otsas ning viimasel päeval ootab rattureid ees 22-kilomeetrine temposõit Pau linnas. Lisaks on kavas neli siledat etappi ja kaks väiksemate tõusudega etappi.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X