Tour de France’i koroonareeglid karmistusid veelgi

france

Laupäeval algab järjekorras 107. Tour de France. Vaid loetud tunnid enne starti muutusid suhteliselt jäigad koroonaviirusega seotud regulatsioonid veel karmimateks.

Seni tuli võistkonnal rahvusvahelise jalgrattaliidu (UCI) reeglite kohaselt Prantsusmaa velotuur pooleli jätta juhul, kui seitsme päeva jooksul annavad kaks ratturit positiivse koroonatesti.

Prantsusmaa valitsuse kriisikomisjon andis aga laupäeval teada, et nõue laieneb sõitjatelt kogu tiimile ehk lisaks ka mehaanikutele ja teistele taustajõududele.

Neljapäeval andsid positiivse koroonaproovi kaks Lotto Soudali võistkonna taustajõudu. Velotuuri korraldajate sõnul Belgia tiimi siiski ei eemaldata, sest uus regulatsioon hakkab kehtima laupäevast.

Kõik Tour de France’il osalevad võistkonnad koosnevad kaheksast jalgratturist ja kuni 22 taustajõust. Velotuur peaks kestma 20. septembrini.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X