Tour de France’i kolmas mees vahetab tiimi

822145h5161t28 (1)

Tänavu Prantsusmaa velotuuri kolmandana lõpetanud Trek-Segafredo jalgrattur Richie Porte sõlmis kahe aasta pikkuse lepingu Ineos Grenadiersi võistkonnaga.

35-aastane Porte on sõitnud meeskonnas ka aastatel 2012-2015, kui see kandis Team Sky nime. Pärast seda liitus ta BMC-ga ja mullu Trek-Segafredoga.

Tour de France’il vaid sloveenidele Tadej Pogacarile ja Primož Roglicile alla jäänud austraallase palkamise vastu tundis huvi ka Israel Start-Up Nation, kus ta oleks saanud kokku endise tiimikaaslase Chris Froome’iga.

Porte’i sõnul eelistas ta aga Ineos Grenadiersis talle osaks saavat positsiooni. “Ma tean, mis on minu roll – tean, et võin õige päeval sõite võita, aga näen ennast eelkõige abilisena mägedes ja just seda ma ootangi,” kommenteeris jalgrattur.

Kolmas koht Tour de France’ilt on Porte’i karjääri parim suurtuuridelt, aga tal on kaukas ka kaks esikohta Pariis – Nice’i velotuurilt ning üks võit Romandia ja Šveitsi velotuuridelt.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X