Tour de France’i 12. etapil saatis edu jooksikuid, Bora – hansgrohele esimene võit

1500x500

Tour de France’i 12. etapil (Saint-Paul-Trois-Chateaux – Nimes; 159,4 km) saatis edu jooksikuid, kui uhke soolovõidu teenis Bora-Hansgrohes sõitev sakslane Nils Politt. Üldliidrina jätkab tiitlikaitsja Tadej Pogacar (UAE Team Emirates).

Ratturid pidid neljapäeval ületama vaid ühe kolmanda kategooriaga tõusu ning päeva alguses lasti peagrupist minema sõita 13 mehel. Politt tegi otsustava liigutuse 12 kilomeetrit enne lõpujoont ning edestas finišis Imanol Ervitit (Movistar Team) ja Harry Sweenyt (Lotto Soudal) 31 sekundiga. Peagrupp ületas lõpujoone võitjast hiljem 15 minutit ja 53 sekundit.

Velotuuri kokkuvõttes jätkab liidrina Pogacar, kelle edu on Rigoberto Urani (EF Education – First) ja Jonas Vingegaardi (Team Jumbo-Visma) ees vastavalt 5.18 ja 5.32. Neljapäeval otsustas velotuuri pooleli jätta Peter Sagan (Bora – hansgrohe), kes 12. etapil üldse starti ei läinudki.

Reedel ootab rattureid ees 219,9 km trassil Nimes – Carcassonne. Sõidu esimeses pooles on ka üks neljanda kategooriaga tõus. 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X