Tour de France võib veelgi edasi lükkuda, Vuelta Hollandist ei alga

Võimalik, et aasta suurim rattavõistlus Tour de France ei saa alata 29. augustil, nagu see praegu on kavandatud. Prantsuse peaminister Edouard Philippe teatas, et kõik suured spordiüritused on keelatud kuni septembrini. Mõned tunnid hiljem täpsustas spordiminister, et see klausel ei pruugi puudutada Touri, kus võidakse kehtestada pealtvaatajate piiramise nõue.

Philippe lisas, et kuni septembrini ei tohi pidada üritusi, kus on üle 5000 inimese. “Kõik erandid on vaja eelnevalt kooskõlastada kohaliku politseiga ja peavad olema pikalt ette planeeritud,” märkis Philippe.

Samas on Touri direktor Christian Prudhomme varem öelnud, et “suletud uste taga” tema võistlust ei korralda. Eile Prudhomme kommentaare ei jaganud. Prantsusmaa jalgpalli kaks tugevamat liigat teatasid hooaja lõppemisest.

Prantsusmaal on koroonaviirusesse surnud rohkem kui 23 000 inimest, mis on suuruselt neljas number pärast USA-d, Hispaaniat ja Itaaliat. Prantsusmaal ei tohi ratturid maanteel treenida, kuid see piirang võib kaduda 11. mail.

Allikas: spordipartner.ee

Impression
X