Tour de France toimub suve lõpus

Teisipäeva õhtul kinnitasid korraldajad, et 27. juunis algama pidanud Prantsusmaa velotuur lükatakse teadmata ajaks edasi ja täna kinnitas rahvusvaheline jalgrattaliit (UCI) uuteks kuupäevadeks 29. augusti kuni 20. septembri.

Maailma mainekaima jalgrattasõidu saatus oli võrreldes paljude teiste spordivõistlustega pikalt õhus, kuid eile sai selgeks, et juuni lõpus see Nice’is ei alga.

Prantsusmaa ajalehed L’Equipe ja Le Parisien kirjutasid, et organiseerijad loodavad nihutada suurturniiri suve lõppu ehk perioodile 29. augustist 20. septembrini. Täna kinnitas seda ka UCI.

Rahvusvaheline alaliit lisas, et teised suurtuurid – kevadele planeeritud Giro d’Italia ja augusti keskel algama pidanud Vuelta – leiavad kalendris uued kohad.

Viimati jäi Tour de France ära 1946. aastal, mil Prantsusmaa toibus veel Teisest maailmasõjast. Samuti ei toimunud velotuuri Esimese maailmasõja päevil.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X