Tõnu Ord ja Andre Kull sõitsid end veteranide trekisõidu MM-il TOP6 sekka

384407429_696725149169374_1495747196296218426_n

Inglismaal Manchesteris 30. septembril alanud ja 7. oktoobril lõppevatel veteranide trekisõidu maailmameistrivõistlustel pälvis Tõnu Ord scratchis viienda ja Andre Kull 3 km jälitussõidus kuuenda koha.

Ord ja Kull on esimesed eestlased, kes osalesid veteranide trekisõidu MM-il. Ordi sõnul on üle nädala kestva tiitlivõistluse organiseeritus sama nagu teistel suurvõistlustel, kuid osalejaid on kordi rohkem, sest erinevaid vanusegruppe on väga palju. MM-i tase on kõrge ning 2/3 sportlastest on väga hästi ette valmistunud ja väga professionaalsed. „Ülejäänud 1/3 on tõelised fännid, kellel on küll tippvarustus, kuid on näha, et nad on tulnud võistlusest ja melust lihtsalt osa saama,“ ütles Ord.

Ordi põhialaks oli scratch, kus ta pälvis 55-59-aastaste meeste konkurentsis viienda koha. Võidu teenis inglane John Fiddies, talle järgnesid norralane Jens Bolme ja Argentina trekirattur German Cassani. Ordi sõnul on ta küll võistlemas 55-aastaste seas, kuid sellele vaatamata jäi natuke kogemusest puudu. „Lootsin grupifiniši peale, aga seal sõideti eest ära ja seetõttu tuli viienda kohaga leppida. Ülekanne oli raske ja natuke mängis rolli, et inglased sõitsid kodus klubi- mitte koondisevormides. Ma ei jaganud seal ära, kes kellega kokku mängib ja pärast protokolli vaadates sain alles aru, miks tugevamad inglased gruppi enam järgi ei vedanud. Läksin kümnes hulka sõitma, kuid tänaseks on viies koht pettumus. Medali peale sõitmine oli kindlasti võimalik,“ ütles Ord.

500 m paigaltstardiga sõidus sai Ord 11. koha ajaga 36,606. Eestlase sõnul tuli enne starti tegeleda erinevate probleemidega, kuid kuna juba scratchi sai sõitma mindud, siis tegi ikkagi ühe ala veel kaasa, et mitte ainult scratchiga piirduda.

Kulli ettevalmistus MM-iks oli ideaalsest kaugel, sest mononukleoos murdis ta mitmeks kuuks jalust. Alles augusti lõpuks kadusid sümptomid ja eestlane sai uuesti treenima hakata. Kuna aga aprillis sai end kirja pandud ja suur soov oli võistelda, siis tuli viimastest nädalatest maksimum võtta ja muuhulgas käis ta koos Ordiga Leedus Panevežyses elus esimest korda puutrekiga tutvumas, sest kodus veel sellised võimalused puuduvad. Lõpuks sõitis ta 45-59-aastaste meeste konkurentsis 3 km jälitussõidus välja kuuenda tulemuse ajaga 3.33,643, mis on vaid pool sekundit isiklikust rekordist kehvem. Kvalifikatsiooni kiireim aeg mõõdeti inglasel Joel Stewartil (3.20,953).

„Lühikese ettevalmistuse tõttu ei olnud mul erilist kindlust, mida ma suudan. Mõtlesin, et aeg alla 3.40 oleks juba kolme vääriline tulemus. Kuna sõitsin vaid 0,5 sekundit aeglasemalt, kui on Helsingi trekil sõidetud isiklik rekord, siis olen tulemusega rahul ja õige otsus oli võistlema minna,“ ütles Kull. „Siiski läksin natuke strateegiaga alt ehk alustasin liiga kiiresti. Sain endaga koos sõitnud kaasvõistleja kätte juba viiendal ringil, mis lõi natuke rütmist välja ja viimane kilomeeter oli päris korralik kannatamine. Kadus ka pidepunkt, keda püüda. Võib-olla parema jõu jaotamisega oleksin sõitnud 1-2 sekundit kiiremini, samas jätsin endast kõik rajale, sest ma ei suutnud peale finišit korralikult kõndidagi. Andsin endast kõik, mis anda oli.“

Järgmisel aastal peetakse veteranide trekisõidu MM Prantsusmaal Roubaix’s, kuhu Ord soovitab kõikidel trekisõidufännidel olenemata tasemest osalema tulla.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X