Tõnis Mugra võitis Kesk-Lätis kahe päevaga kolm esikohta

BMX kross on Lätis nii suures aus, et BMX radu rajatakse ka küladesse. Üks neist asub Kesk-Läti puutumatu looduse keskel Vecpiebalgas, ürgsete järvede, laante ja mäekuplite vahel. 25. juulil sai see küla aastase vaheaja järel võimaluse võõrustada Läti BMX sarja. Võistlejaid ja asjatajaid tuli kohale rohkem, kui on külas elanikke.

14-aastaste poiste hulgas pani Läti sarja teisel etapil oma paremuse maksma Tõnis Mugra (TÜASK), olles lisaks finaalile esimesena päral ka eelsõitudes. Lätlased on aga selle jõudemonstratsiooniga juba harjunud, kuna ka eelmisel aastal võitis Mugra enamiku etappe ja veenvalt kogu sarja.

2. koha karika pälvisid Vecpiebalga etapilt vanuseklassis G13+ Mirjam Raun (TÜASK) ja 12-aastaste tüdrukute hulgas Loviisa Ly Puri (Velo) ning 3. koha karika said G13+ neiu Elis Maarja Aardevälja (Vooremaa Centrum) ja 9-aastane Velo poiss Jesper Varep, kes tegi elu võistluse ja edestas lausa üheksatteist omavanust lätlast.

Kindlasti tasub ära märkida ka klubi Airpark võistleja Konrad Kasemaa  5. koht, mis tuli 10-aastaste poiste tihedas konkurentsis, see oli kõige arvukam vanuserühm 31 osavõtjaga. Kokku startis Läti sarja etapil üksteist Eesti BMX jalgratturit.

26. juulil võisteldi Vecpiebalga piirkonna karikatele. Tõnis Mugra püüdis kinni koguni kaks esikohta, kuna lisaks oma põhialale võitis ta ka noorte cruiseri-sõitjate arvestuses. Loviisa Ly Puri kordas oma 2. kohta. Rohkem eestlastest medaliste teisel päeval polnud.