Tom Pidcock tegi cyclo-crossi maailmameistrivõistlustel ajalugu, eestlane sai disklahvi

Tom Pidcock
Ameerika Ühendriikides Fayetteville’is toimunud cyclo-crossi maailmameistrivõistlustel pälvis esikoha Tom Pidcock, kellest sai esimene Suurbritannia rattur, kes MM-il sel distsipliinil on võidutsenud. Ainsa eestlasena võistlustules olnud Jarno Trey võeti võistluselt maha kõrvalise abi tõttu.
 
22-aastane Pidcock pälvis üheksaringilisel võidusõidul esikoha ajaga 1:00.36, edestades 30 sekundiga valitsevat Euroopa meistrit Lars van der Haari ja 32 sekundiga tänavu cyclo-crossi MK-sarjas üldvõidu pälvinud Eli Iserbyti. Esikümnesse mahtus seejuures kaheksast võistelnud belglasest kuus.
 
„Ma läksin nagu sõtta, mul ei olnud midagi kaotada,“ kommenteeris Pidcock sõitu peale võistlust, pretendeerides seejuures tänavu MM-del esikohale veel ka maanteeratturite grupisõidus ja maastikuratturite olümpiakrossis. „Mida kuivemaks muutus rada, seda raskemaks läks võistlus. Belglased mängisid taktikaliselt, kuid tulutult.“
 
Mullu krooniti Pidcock olümpiavõitjaks maastikukrossis. Ineos Grenadiers meeskonna värve esindavat britti peetakse Suurbritannia üheks suurimaks rattatalendiks. Eelmisel aastal võitis ta veel Belgia klassiku De Brabantse Pijl ning pälvis teise koha Hollandi kuulsal ühepäevasõidul Amstel Gold Race.
 
USA-s elav eestlane Trey võeti võistluselt maha kolmandal ringil, kuna pealtvaatajate seast oli teda keegi lükanud. Kohtunikud tõlgendasid seda kõrvalise abina.
“Võistlus oli tõenäoliselt kõige kiirema raja peal, kus ma kunagi võistelnud olen. Pulss oli kohe algusest peale 180 ja rohkem ning taastumiseks lõikusid ei olnud,” rääkis Trey peale sõitu. “Võistlus algas hea hooga ja kõik sujus suhteliselt plaanipäraselt kuni hetkeni, kus üks Belgia rattur kukkus väga halva koha peal, mis blokeeris meil tagumistel pea terve tee ära. Saime küll kõik sealt mööda ja liikuma, aga vahe kärises väga suureks.”
 
“Teisel ringil kõige raskemal tõusuosal otsustas üks pealtvaataja mind seljast lükata ja mingil põhjusel arvasid kohtunikud, et tegu oli kõrvalise abiga ning kui kolmandal ringil olin võeti mind maha, tuues põhjenduseks, et olen diskvalifitseeritud. Põhjusena toodigi just seesama “outside help” välja,” jätkas Trey. “Olen küll selle üle väga pettunud ja oleksin tahtnud tulemuse kirja saada, aga kahjuks läks seekord niimoodi.”
 
Pühapäeval jagati maailmameistritiitlid veel meesjuunioride ja kuni 23-aastaste naiste seas. Meesjuunioride arvestuses võitis šveitslane Jan Christen ajaga 43.11. Ta edestas finišiheitluses ühe sekundiga belglast Aaron Dockxi ja britti Nathan Smithi. Kuni 23-aastaste naiste seas pälvis kolmikvõidu Holland. Lõpuduellis napsas esikoha Puck Pieterse (46.27), alistades kaasmaalanna Shirin van Anrooij. 12 sekundit hiljem finišeeris Fem van Empel.
Foto: UCI/Twitter

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X