Tokyo olümpiarajaga tutvunud Taaramäe: viimane tõus on nii raske, et pani mõtlema

Maanteeratturid Tanel Kangert ja Rein Taaramäe ootavad Tokyo olümpiamänge suure elevusega. 2016. aastal Rio olümpial grupisõidus üheksandaks tulnud Kangert saab ennast esimest korda proovile panna ka eraldistardis.

Temposõidu olümpiakoha kindlustas Kangert tänu MM-il seitsmendaks tulekule.

“Olümpiakoha väljasõitmine oli sama tähtis kui 7. koht. Saan minna olümpiale kindla teadmisega, et sõidan eraldistarti. Koht on garanteeritud – Rios seda ei juhtunud, Pekingis seda ei juhtunud, Londonis ma ei käinud. Olen kindlasti valmis vähemalt sama hästi sõitma (kui MM-il),” ütles ta Eesti olümpiakomiteele antud videointervjuus.

Kangert lisas, et olümpiat silmas pidades oleks ideaalne, kui ta sõidaks suurtuuridest Giro d’ItaliatTour de France peetakse vahetult enne olümpiat, aga Kangert usub, et ka seal osalemine ei paneks tema võimalustele põntsu.

Rein Taaramäe panustab grupisõidule ja esimesed ettevalmistused on juba tehtud. Kaks nädalat tagasi sõitis ta Tokyo olümpiaraja autoga läbi.

“See tundus ikka väga raske. Kui teised sõitsid, siis neljakordne Tour de France’i võitja Chris Froome jäi neist maha. See on lausa nii raske. Viimane tõus. See pani mõtlema. Rada peaks minule ja Tanelile sobima,” rääkis Taaramäe.

Allikas: https://sport.delfi.ee/news/jalgrattasport/uudised/tokyo-olumpiarajaga-tutvunud-taaramae-viimane-tous-on-nii-raske-et-pani-motlema?id=88061803

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X