Tokyo olümpiamängude maastikukrossi testvõistluse võitsid Schurter ja Neff

neff

Jaapanis toimunud Tokyo olümpiamängude testvõistlusel maastikukrossis (xco) näitasid tehniliselt keerukal rajal parimat minekut šveitslased Nino Schurter ja Jolanda Neff.

Septembris Kanadas kaheksandat korda maailmameistriks kroonitud Šveitsi legendile Nino Schurterile ei saanud keegi vastu ka olümpiamängude testvõistlusel. “Võita siin on ideaalne punkt tänavusele hooajale. See annab juurde palju motivatsiooni järgmise aasta olümpiamänge silmas pidades,” kirjutas Schurter sotsiaalmeedias. “Armastan seda väljakutsuvat rada ja see sobib väga hästi minu sõidustiiliga. Sel rajal on kõik võimalik!”

Schurteri järel sai teise koha prantslane Victor Koretzky (+0.02) ja kolmanda itaallane Luca Braidot (+0.10).

Naiste seas teenis esikoha valitsev Euroopa meister Jolanda Neff, kes ei suutnud oma võitu uskuda. “Ma ei kukkunud ja sõitsin turvaliselt sellel väljakutsuval rajal,” kirjutas Neff sotisaalmeedias. “Mul on siit väga palju häid pisiasju kaasa võtta endaga olümpiamängude eel.” Valitsev maailmameister Pauline Ferrand-Prevot aga kukkus halvasti nina peale ning peab nüüd operatsioonile minema.

Kuigi ka Eestil on võimalik veel maastikukrossis olümpiamängudele kvalifitseeruda, siis ühtki eestlast võistlusest osa ei võtnud.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X