Tokyo olümpia radadel toimuvad testvõistlused, oodatud on ka Eesti koondised

Tokyo olümpiamängude korraldajad viivad eelnevalt erinevatel aladel läbi testvõistlusi. Maanteesõitjad saavad end suvemängude rajal proovile panna 21. juulil, mägiratturid 6. oktoobril, BMX-i ratturid 12.-13. oktoobrini ja trekiratturid 2020. aasta aprillis.

Meeste grupisõidu alguskohaks on Musashinonomori Park ja ratturid finišeeruvad legendaarsel Fuji ringrajal. Kui olümpial on sõidu pikkuseks 234 km, siis testvõistlusel läbitakse 179 km. Sellegipoolest saavad osalejad end proovile panna kõikidel suurematel tõusudel. Meeste testvõistlustele andis UCI 1.2 kategooria ning starti on oodatud kuni 24 viieliikmelist võistkonda. Eelisjärjekorras pääsevad võistlema riikide koondised.

Naiste grupisõidu testvõistluse toimumisaega pole avalikustatud. Mägirattakrossi testvõistlus peetakse Izu rajal ja BMX-i võistlused leiavad aset Aomi Urban Sports Parkis. Trekiratturid on oodatud Izu velodroomile.

Allikas: marathon100.com

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X