Toimus 2024. aasta Eesti Jalgratturite Liidu üldkoosolek 

418535186_1112631373316808_3158342043001326042_n

Neljapäeval, 14. märtsil toimus Eesti Jalgratturite Liidu (EJL) üldkoosolek, kus kinnitati möödunud aasta majandus- ja tegevusaruanne, käesoleva aasta eelarve ja aasta audiitorkontrolli tegija, järgmise aasta liikme- jasisseastumismaksud ning võeti vastu EJL-i põhikiri, milles tehti muudatused, et see viia kooskõlla MTÜ seadusega.

Üldkoosolekul said sõna Eesti Jalgratturite liidu president Raivo Rand, EJL-i peasekretär Urmas Karlson, kohtunike kogu juhatuse esimees Rein Solnask ja hindamiskomisjoni esimees Kert Martma.

EJL-i presidendi Raivo Randi sõnul tõi 2023. aasta Eestisse graveli meistrivõistlused, mis korraldatakse tänavu samas kohas, aga juba suuremalt, sest 8. juunil selgitatakse ühiselt välja nii Eesti, Läti kui Põhjamaade meistrid. Üldse korraldati Eesti meistrivõistlused 13 erineval alal ning olümpiaaladele meistrivõistlustele õnnestus leida nimisponsoreid. Eraldi kiitis Rand mäestlaskumise ja trekisõidu EMV korraldajaid, kes saavad hakkama väga väikese EJL-i toega. Randi sõnul korraldati mullu äärmiselt hästi maastikuratta meistrivõistlused Pärsimäel. Tänavu selguvad olümpiakrossi, lühirajasõidu, väljalangemissõidu ja teatekrossi parimad Valgehobusemäel kahel nädalavahetusel. Nimisponsoriks on sel aastal Viking Window ja auhinnasponsoriks Messiehitus.

Mullu kujundas EJL-i juhatus ühtse arusaama agressorriikide osalemisel jalgrattavõistlustel. UCI lubab nad küll neutraalse lipu all võistlema, kuid tegelikkuses ei luba paljud riigid neid sisse. Näiteks Glasgow’s toimunud MM-il ei olnud ühtegi agressorriigi ja neutraalse lipu all osalejat. Ka Põhjamaade ühendus ehk Nordic Cycling jagab EJL-iga  sama arvamust.

Randi sõnul on pikalt planeeritud Tähtvere BMX-krossi raja ümberehitust. Eestil on olemas juuniorid, kuid neil puudub oma klassile vastav võistlusrada koos kaheksameetrise stardirambiga. Praeguseks on jõutud eskiisprojektini ning järgmiseks sammuks on leppida kokku kohtumine Tartu linnavalitsusega. Rand tõi veel välja Uuesalu BMX raja omal initsiatiivil ehitajad. Üheskoos loodetakse ka sinna leida kohaliku omavalitsuse tugi.

Eelmise aasta sügisel võttis EJL üle Norral Nordic Cycling koordineerija rolli. Nordic Cycling ühendusel ei ole presidenti, kuid igaks kaheks aastaks valitakse uus koordineeriv alaliit. Peale Eestit võtab rolli üle Rootsi.

Rand tõi veel välja, et tänavu on palju Eesti rattureid pedaalimas välisklubides, mis näitab, et olukord on muutumas. Kui varasemalt on pidanud rohkem koondiseid üleval hoidma, siis nüüd mõeldakse rohkem järelkasvu peale. Suured tiimid hoiavad noortel andekatel sportlastel silma peal ja võtavad nad juba juunioride klassides oma ridadesse. Lisaks meestele on Eestil neli U23 naist kontinentaalklubides sõitmas.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X