Toimus 2022. aasta Eesti Jalgratturite Liidu üldkoosolek

EJL-i üldkoosolek 2022

Neljapäeval toimus Eesti Jalgratturite Liidu üldkoosolek, kus kinnitati käesoleva aasta eelarve, järgmise aasta liikmemaksude-, sisseastumismaksude määr ja tasumise tähtaeg, möödunud aasta majandusaruanne ning anti ülevaade eelmise aasta tegevusaruandest. Lisaks anti ülevaated koondistest, võistluste korraldamisest, treenerite nõukogust ja kohtunike tööst.

Üldkoosolekul said sõna Eesti Jalgratturite liidu president Raivo Rand, EJL-i juhatuse liikmed Sander Maasing ja Aivar Uutar, EJL-i peasekretär Urmas Karlson, maanteeratturite koondise treener Rene Mandri, maastikusõidu (xco ja xcm) koondise treener Karmen Reinpõld, mäestlaskumist koordineeriv Juho Mattus, BMX-krossi koondise treener Jaan Veeranna, võistluste korraldaja Mihkel Reile, treenerite nõukogu liige Rene Mandri ja kohtunike nõukogu liige Rein Solnask.

EJL-i presidendi Raivo Randi sõnul on juhatus seadnud selged plaanid ja sihid, millega tegeletakse. Äärmiselt olulised on sportlaste vajaduste täitmine, et nad esineksid edukalt rahvusvahelistel võistlustel. Selleks on koondise juurde appi palgatud üks mehhaanik ja üks massöör, lisaks on renditud Tartusse ruumid ning juurde soetatud üks auto. Tähelepanu on rohkem pööratud ka riigi meistrivõistluste korraldamisele – üle on vaadatud lepingute ja eelarvete põhjad, paika on pandud ühtsed standardid.

Uues juhatuses teeb tööd kaks naist ja miks mitte ei võiks neid järgmisel korral olla juba kolm. Grete Treier on panustanud tublilt naiste rattaspordi arengusse ning Janelle Uibokand on töökas ja aktiivne ning tal on sportlastega hea kontakt, mispärast info liigub hästi. Maastikusõitu veab Sulev Lipp ning noortele ratturitele luuakse järjest uusi võimalusi maailma tippu pääsemiseks. Aivar Uutar tegeleb aktiivselt rattasõidu ohutuse teemadega. Koostööd tehakse ka politseiga, sest ilma nendeta ei saaks toimuda turvalisi võistluseid. Hannes Kägu eestvedamisel on elustatud abipolitseinike programm, et tutvustada sportlastele võimalusi abipolitseinikuna töötada. Runo Ruubel tegeleb aktiivselt veteranidega.

Jätkates rahvusvahelise koostöö teemadel, siis tõi Rand välja, et eelmisel aastal valiti Läti ja Leedu Jalgratturite Liitudele uued presidendid. Taaselustati Baltimaa meistrivõistlused, kus selgitatakse ühiselt välja Eesti, Läti ja Leedu meistrid grupisõidus. Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu president otsib võimalusi Eestisse külla sõitmiseks ja tihe suhtlus käib ka Nordic Cyclinguga.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X