Tirreno – Adriatico velotuuril vahetus liider, Kangert langes kolm kohta

817077h6b7at28

Itaalias toimuva Tirreno – Adriatico velotuuri viienda etapi (Norcia – Sassotetto; 202 km) võitis britt Simon Yates (Mitchelton-Scott), kes tõusis ka üldliidriks.

Kõrgeima kategooria lõputõusuga ränga etapi finišis edestas Yates 35 sekundiga kaasmaalast Geraint Thomast (Ineos Grenadiers) ja poolakat Rafal Majkat (Bora Hansgrohe).

Senine liider Michael Woods (EF) lõpetas 11. kohal ning minut ja 46 sekundit pärast võitjat. See tähendas kokkuvõttes kukkumist kaheksandaks (+1.22 Yatesist).

Teise koha säilitas Majka, kes kaotab kolm etappi enne velotuuri lõppu liidrile 16 sekundiga. Kolmandaks kerkis Thomas (+0.39).

Tanel Kangert (EF) lõpetas reedese etapi 41. kohal, kaotades võitjale enam kui seitse ja pool minutit. Kokkuvõttes langes eestlane kolme positsiooni võrra 26. kohale (+9.03).

Velotuur jätkub nüüd märksa tasasemate etappidega, kus suured tõusud puuduvad. Laupäeval võetakse ette 171-kilomeetrine teekond marsruudil Castelfidardo – Senigallia.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X