TIPPRATTURI KORRALDATUD KAMPAANIA PÄÄSTIS RAHALISTES RASKUSTES VÕIDUSÕIDU

602214hc8c3t28

Rattamaailmas on saanud tavaks, et kui mõni võistkond või võistlus on rahalistes raskustes, küsitakse toetust rahva käest. Suures enamuses on need kampaaniad olnud ka edukad. Järjekordse “päästeoperatsiooniga” sai hakkama Saksamaa rattur John Degenkolb.

Kui Trek-Segafredot esindav Degenkolb kuulis, et kuni 19-aastastele noormeestele mõeldud Pariis-Roubaix’ ühepäevasõit ähvardab rahapuudusel ära jääda, kääris mees käised üles ja hakkas tegutsema. 2015. aasta Pariis-Roubaix’ võitja algatas portaalis GoFundme ühisrahastusprogrammi, et leida puuduolevad 10 000 eurot. 24 tundi hiljem oli koos 10 700 eurot. Annetused jätkusid ning ülejääv summa kulutatakse järgmistele võidusõitudele ja nendele vabatahtlikele, kes hoolitsevad munakiviteede säilitamise eest.
“Mulle oli kohe selge, et üritan omaltpoolt teha kõik endast oleneva, et vältida halvimat stsenaariumit. Mitte ainult sellepärast, et mul on Pariis-Roubaix’ga eriline suhe, vaid see sõit avaldas mulle muljet juba lapsena ja nakatas mind otseselt rattapisikuga,” selgitas Degenkolb. “Samuti on sellel võidusõidul suur roll noorte ratturite arengus nii Prantsusmaal, Saksamaal kui üle kogu maailma. Kui rattasport on huvitatud jätkusuutlikust tulevikust, siis on selliseid sõite noortele vaja. Vaevalt teab keegi seda paremini kui mina.”
Degenkolb ise panustas 2500 euroga ja lubas kinkida kõigile neile, kes eraldavad vähemalt 25 eurot, erilise Roubaix’-teemalise T-särgi.

Allikas: spordipartner.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X