Thomas eelistab Touri Girole

Tour de France’i võitja Geraint Thomase puhkus on läbi. Mees kogub hoolega kilomeetreid ja varsti seisab tal koos Sky meeskonnaga ees treeninglaager Mallorcal. BBC-le antud intervjuus avaldas Thomas, et eelistab Giro d’Italia asemel startida Touril isegi sel juhul, kui tal tuleb liidrikoormat jagada neljakordse võitja Chris Froome’iga.

Froome võitis tänavuse Giro, kuid tema suurem eesmärk on ühineda viiekordsete Touri võitjate klubiga, kuhu kuuluvad praegu Jacques Anquetil, Eddy Merckx, Bernard Hinault ja Miguel Indurain. Thomas osales Girol viimati 2017. aastal, kui ta pidi sõidu kukkumise tõttu pooleli jätma.

“Kindlasti tunnen, et mul on seal (Girol) lõpetamata äri, kuid järgmine aasta võib olla vale ajastus,” lausus hiljuti Walesi aasta spordiisiksuseks valitud Thomas. “Startida Touril, number üks selja peal, ja mitte olla tippvormis – see oleks häbiväärne. Aga esmalt tuleb treeneritega maha istuda ja plaan paika panna.”

Thomase sõnul ei tähendaks tema ja Froome’i samaaegne startimine egode kokkupõrget. “Kui me mõlemad tahame minna Tourile ja kui me sõidame samamoodi kui tänavu, siis saame mõlemad hea tulemuse,” arutles Thomas. “Nii kaua kui me üksteise vastu ei sõida ja meil mõlemal on omad ambitsioonid, siis see põhimõte toimib väga hästi. See motiveeriks meid mõlemaid ka treeningutel.”

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X