Thibau Nys teenis Norras karjääri esimese profivõidu, Mihkels 21.

Insta Madis Mihkels

Norra velotuuri (2.Pro) teisel etapil (Valle – Stavanger; 165,7 km) võidutses 20-aastane belglane Thibau Nys (Trek-Segafredo), kelle jaoks oli tegemist karjääri esimese profivõiduga. Madis Mihkels (Intermarche – Circus – Wanty) finišeeris 21. positsioonil.

Kuigi norralane Rasmus Tiller (Uno-X Cycling Team) proovis viimastel kilomeetritel napsata esikohta soolorünnaku järel, siis Trek-Segafredo meeskond hoidis kiirust üleval ja nii pälviski lõpuks võidu nende esisprinter Nys (4:18.33). Talle järgnesid belglane Edward Planckaet (Alpecin-Deceuninck) ja liidrisärgis sõitnud Ben Tulett (Inseo Grenadiers).

„Ma olen esimese profivõidu üle väga õnnelik. Olin eelmisel aastal mitu korda sellele väga lähedal. Meeskond tegi väga head tööd ja hoidis mind heal positsioonil. Jasper Stuyven sai hakkama fantastilise lahti vedamisega. Tundsin, et kui ma kiirendan, siis mulle vastast enam ei ole,“ ütles Nys sõidu järel.

Kokkuvõttes jätkab esikohal Tulett, edestades meeskonnakaaslast Magnus Sheffieldi viie ja kolmandale positsioonile kerkinud Nysi 23 sekundiga. Mihkels on üldarvestuses 33. kohal, kaotades liidrile ühe minuti ja 39 sekundiga.

Esmaspäeval sõidetakse Norra tuuril viimane etapp, millel on pikkust 151,2 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X