Teunissen võitis Tour de France’i avaetapi, Taaramäe ja Kangert peagrupis

659011hd3e8t63

Belgia teedel alanud 106. Tour de France’i avaetapi võitis Brüsseli linnas toimunud grupifinišis hollandlane Mike Teunissen (Team Jumbo-Visma), kes sai enda selga ühtlasi ka kollase liidrisärgi.

194,5-kilomeetrisel etapil edestas Teunissen kolmekordset endist maailmameistrit Peter Saganit (Bora-Hansgrohe) ning austraallast Caleb Ewani (Lotto Soudal).

Eestlased Rein Taaramäe (Team Total Direct Energie) ja Tanel Kangert (EF Education First) alustasid velotuuri 108. ja 109. kohaga. Võitjaga said ratturid kirja sama aja.

17 kilomeetrit enne finišit toimus kukkumine, milles osales ka Dauphine velotuuril võidutsenud Jakob Fuglsang (Astana). Kuigi rattur jätkas koheselt võistlemist, siis oli telepildis näha lõikeid tema näol ja küünarnukil. Lisaks taanlasele oli kukkumises veel Bahrain-Merida ja Jumbo-Visma ratturid. Väikseid kukkumisi oli veelgi, neist viimane leidis aset kõigest 1,6 kilomeetrit enne lõpujoont.

Homme sõidetakse Brüsseli teedel 27,6-kilomeetrine meeskonnasõit.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X